تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

4امين حضور اسکاري انيمشين «پوتين» در 38 امين دوره جشنواره «Interfilm» آلمان

4امین حضور اسکاری  انیمشین «پوتین» در 38 امین دوره جشنواره «Interfilm» آلمان
+ -

4امین حضور اسکاری انیمشین «پوتین» در 38 امین دوره جشنواره «Interfilm» آلمان

به گزارش «درگاه فیلم ایران» انیمیشن کوتاه «پوتین» به کارگردانی «سید محسن پورمحسنی شکیب» و پخش‌کنندگی «درگاه فیلم ایران» به مدیریت «علیمحمد اقبالدار» در 38امین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی و ورودی اسکار «INTERFILM - International Short Film Festival Berlin» برلین، آلمان حضور یافت. گفتنی است انیمیشن کوتاه «پوتین» برای چهارمین بار است که در جشنواره‌ی ورودی اسکار حضور یافته و به عنوان اولین انیمشین تولید شده در ایران، توانسته برای اولین بار کاندید نهایی بخش انیمیشن در «آکادمی دانشجویی اسکار» بوده و به عنوان فینالیست برای «جایزه اسکار» به رقابت بپردازد.

IRAN FILM PORT (An Iranian Films Agency and Distribution) announces formally and proudly that the short animation named "THE BOOT" directed by "Seyed Mohsen Pourmohseni Shakib" has been officially selected for "38th International Short Film Festival Berlin" 2022. This short animation is being distributed by "IRAN FILM PORT" company, under the supervision of "ALIMOHAMMAD EGHBALDAR".

جشنواره «INTERFILM / International Short Film Festival Berlin» رویدادی است بین‌المللی با قدمت بالغ بر 38 سال که در شهر «برلین» آلمان برگزار می‌شود. این جشنواره با اعتقاد بر اینکه فیلم‌های قابل پذیرش در این دوره نه تنها از نظر استاندارد‌های خلق اثر باید حرفی برای گفتن داشته باشند بلکه از لحاظ سبک و محتوا باید بیان شجاعانه‌ای برخوردار باشند. آثار برگزیده در بخش «فیلم کوتاه داستانی» و «انیمیشن کوتاه» واجد شرکت و رقابت در «آکادمی اسکار» می‌باشند. گفتنی است با توجه به اینکه انیمیشن کوتاه «پوتین» در بخش خاصی از جشنواره پذیرفته شده است، جشنواره بین‌المللی «Interfilm» اذعان داشته بنا بر محتوا و سبک خلق اثر، اقدام به ساخت موسیقی مختص به این انیمیشن خواهد کرد.

جوایز این جشنواره در بخش‌های ذیل اهدا می‌گردد: 

  • بهترین فیلم کوتاه 
  • بهترین فیلم کوتاه داستانی
  • بهترین انیمیشن کوتاه 
  • بهترین مستند کوتاه
  • بهترین فیلم کوتاه از نگاه تماشاگران

این جشنواره در تاریخ 15 تا 20 نوامبر 2022 برابر با 24 تا 29 آبان 1401 برگزار می‌شود.

از جمله جشنواره‌های «ورودی اسکاری» که انیمیشن کوتاه «پوتین» در آنها حضور یافته است:

  • حضور در 37امین دوره جشنواره اسکاری El Festival Internacional de Cine en Guadalajara مکزیک - 2022 / لینک خبر
  • حضور در 22امین دوره جشنواره اسکاری Festival Internacional de Cine Lebu شیلی - 2022 / لینک خبر
  • حضور در 17امین دوره جشنواره اسکاری Animayo اسپانیا - 2022 / لینک خبر
در خلاصه این انیمیشن آمده است که: «پرنده‌ای در شهری جنگ‌زده که در آن چیزی جز اجساد مرده نیست، به دنبال غذا می‌گردد تا به جوجه‌هایش غذا بدهد، اما هیچ چیز آن طور که به نظر می رسد ساده نیست»
از عوامل سازنده این انیمیشن می‌توان به نویسنده و کارگردان: سید محسن پورمحسنی شکیب، کارگردان هنری: پژمان ماله‌میر، تهیه‌کنندگان: انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر رشت  و سید محسن پورمحسنی شکیب، انیمیشن و استوری‌بورد آرتیست: پژمان ماله‌میر، طراح کاراکتر و پس زمینه: پژمان ماله‌میر، رنگ آمیزی: مریم جعفری، طراحی و ترکیب صدا: محمد زمان‌ثانی، فولی افکت: مریم یعقوبی و پخش کننده: درگاه فیلم ایران (علیمحمد اقبالدار) اشاره کرد. 
نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار