تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

برنامه استراتژیک پخش و ارسال فیلم به جشنواره‌های خارجی

برنامه استراتژیک پخش فیلم چیست؟

«درگاه فیلم ایران» با دارا بودن تیمی مجرب و حرفه ای در حوزه پخش و ارسال فیلم به فستیوال های بین المللیِ فیلم و فیلمنامه در تمامی ژانرهای رایج (کوتاه داستانی، بلند داستانی، مستند کوتاه، مستند بلند، انیمیشن کوتاه، انیمیشن بلند، تجربی کوتاه و تجربی بلند)، برای اولین بار در ایران «پِلن استراتژیک پخش» را در اختیار فیلمساز و یا تهیه کننده قرار خواهد دارد.

«پِلن استراتژیک پخش» و یا برنامه ی مدون شده ی چگونگی ارسال فیلم به جشنواره های خارجی، نقشه ی راه موفقیت یک فیلم است. شما بدون نقشه نمیتوانید سفر کنید، پس چگونه بدون «پلن پخش» انتظار موفقیت فیلمتان را در جشنواره ها دارید؟ 99% شبه پخش کنندگان فیلم در ایران، بدون هیچگونه برنامه و یا پلنی مشخص، فیلم و یا فیلمنامه را به فستیوال ها ارسال میکنند. آنها فستیوال های باز شده را رصد کرده و سپس گله‌ای فیلم های زیر دستشان را حواله ی فستیوال ها میکنند. تعدادی هم با معدود فستیوال هایی، ارتباط مستقیم کاری داشته و تنها هنرشان رایزنی با همان فستیوال های خاص است. در صورتی که نمیدانند، تعداد فستیوال های A+ (اسکاری) و A (قدمت بالای 20 سال) در جهان حدود 700 فستیوال است!

اگر تاکنون روش های پخش به 3 گونه ی:

  • 1. پخش کنندگی شخصی (فیلمسازانی که خودشان اقدام به پخش و ارسال فیلمشان میکنند که از نظر درگاه فیلم ایران کاری اشتباه و معمولا به شکست ختم می شود (به این مقاله رجوع شود) )
  • 2. پخش کنندگی واسطه ای (فیلمسازانی که با پخش کننده، به تعداد محدود و در زمانی مشخص، قرارداد می بندند. مانند روش دوم پخش در درگاه فیلم ایران که به روش «بسته ای» معروف است (جهت اطلاعات بیشتر به این صفحه رجوع شود) )
  • 3. پخش کنندگی حرفه ای (فیلمسازانی که حق کامل فیلم را در زمانی مشخص با قرارداد به پخش کننده واگذار میکنند. مانند مدل سوم پخش در شرکت درگاه فیلم ایران (جهت اطلاعات بیشتر به این صفحه رجوع شود) )

تقسیم بندی می شد؛ حال «شرکت پخش درگاه فیلم ایران» گونه ای جدید را عرضه میکند. شما با تهیه ی «پِلن استراتژیک پخش» فیلمتان میتوانید، ترکیبی از موارد فوق را داشته باشید.

این پلن، جدولی مدون شده از فستیوال های اسکاری و درجه ی «الف» جهانی است که براساس پریمیر و تاریخ فستیوال ها، پس از «مشاوره رایگان» با فیلمساز (الزامی) و تعیین سطح کیفی، فنی و محتوایی اثر (الزامی)، در اختیار صاحب اثر و درخواست کننده ی «پلن استراتژیک پخش» قرار خواهد گرفت. اساس تبیین این استراتژی، داده هایی است که حدود 3 سال توسط کارشناسان «درگاه فیلم ایران» جمع آوری، تحلیل و آنالیز و همچنان روزانه بروز میشوند. از طرف دیگر عامل ثانویه ی «اصالت فیلم» باید در نظر گرفته شود. بدین معنا که این «پلن» براساس شاخص ها و المان هایی تعیین و فیلتر میشود که در فیلم وجود داشته و کشف شود.


روند کلی تهیه پلن و یا برنامه‌ی استراتژیک پخش فیلم:

  • 1. ارسال فیلم از طریق شبکه‌های تلگرام و واتس‌اپ، ایمیل و یا پستی (تماس با ما)
  • 2. پرداخت هزینه به ازای تعداد فستیوال
  • 3. تحلیل و آنالیز فیلم توسط کارشناسان درگاه فیلم ایران
  • 4. تعیین استراتژی پخش
  • 5. تحویل فایل وُرد برنامه به فیلمساز و یا تهیه کننده

تعرفه‌ی پلن استراتژیک پخش فیلم:

تعداد فستیوال هزینه
به ازای هر فستیوالجهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید

توجه: هر پلن استراتژیک پخش، حداقل باید دارای 10 فستیوال باشد.


به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما مراجه کنید. کارشناسان درگاه فیلم ایران آماده پاسخگویی و تدوین این پنل برای فیلم شما هستند.


آخرین اخبار