کانال تلگرام درگاه فیلم ایران

هزینه و تعرفه‌ها

با پیشرفت فناوری و گسترش وسایل ارتباط جمعی و الخصوص تلفن همراه و به طبع آن نرم افزارهای Social Networking همچون تلگرام و اینستاگرام، فضا برای سودجویی از دیگران سهل و همه گیرتر شد که بطور بسیار حیرت انگیزی جامعه سینما و مدیوم کوتاه نیز از آن بی نصیب نماند. از نمونه ی بارزترین این سودجویی و کلاهبرداری ها، گرفتن مبالغ ناچیزی همچون 10 هزار تومان و پخش فیلم به فستیوال های خارجی است که بیشتر شبیه به یک جوک بی مزه است! که بهتر از نام این افراد را شبیه پخش کنندگان بنامیم! این افراد درک درستی از محتوای فیلم، هدف فیلم، هدف پخش، مکان پخش و... نداشته و هیچگونه دلسوزی‌ای بابت آینده فیلم ندارند چرا که هدفشان فقط کسب درآمد است.
درگاه فیلم ایران با سابقه ای که در پخش فیلم در چند سال اخیر داشته است و نیز با رویت فرآیند پخش جهانی و مطالعه در این زمینه، ساختاری را در ارزشگذاری پخش فیلم ها در پیش گرفته است که با رعایت انصاف و عدالت، هدفگذاری درست را نشانه میرود.

رسانه سازی پخش فیلم کوتاه

IFP برای هر فیلم یک کاستبیس در نظر خواهد گرفت که مقدار حدّ ارزشی آن است. این مقدار برای هر فیلم متفاوت از فیلم دیگر است و وقتی مقدار آن مشخص می شود که فیلم توسط تیم کارشناسان پخش IFP دیده شود. کاستبیس مقادیر متفاوتی دارد که به هیچ عنوان قابل پیشبینی نمی باشد. بر اساس این مقدار، فرمول نهایی محاسبه هزینه ارسال هر فیلم برای هر فستیوال (بعنوان مثال در مدلِ پخش موردی) معادل: کاستبیس + مقدار هزینه ورودی فستیوال (fee) است.
متغییرهای که بر کاستبیس موثر است عبارتنداز: کیفیت فیلم، محتوای فیلم، سابقه فیلمساز، تهیه کننده فیلم، افتخارات پیشین، بازیگران ، عوامل حرفه ای و ...

مدل فرمول توضیحات سطح
ارسال موردی CostB + fee

این مدل از ارسال هنگاهی توصیه می شود که هدف تنها یک جشنواره ی مشخص است.

طرح برنزی پخش فیلم کوتاه و بلند
Bronze برنزی
ارسال بصورت بسته‌ای y % (x * (CostB + fee))

در این مدل 10 بسته تعبیه شده است، بسته های 10الی 100 فستیوالی. که براساس هر بسته تخفیفاتی پلکانی اعمال می شود. به عبارتی دیگر با انتخاب هر بسته فیلم به همان تعداد فستیوال ارسال و پخش خواهد شد.

پکیج تخفیف
1010 %
2012 %
3014 %
4016 %
5018 %
6020 %
7022 %
8024 %
9026 %
10028 %

بعنوان مثال با انتخاب بسته‌ی 10 فستیوالی و تعیین کاستبیس 50.000 تومانی (بعنوان مثال) و اعمال تخفیف 10% بجای 500.000 تومان مبلغ 450.000 تومان فاکتور خواهد شد.

طرح نقره ای پخش فیلم کوتاه و بلند
Silver نقره‌ای
پخش کنندگی حرفه‌ای بدون هزینه پیشنهادی ویژه برای حرفهای های این عرصه!

فیلمسازان و تهیه کنندگان حرفهای عرصه سینما و مدیوم فیلم کوتاه با ساخت فیلمهایی با کیفیت قابل قبول افتخار آفرین خواهند بود و به همین جهت رفتار IFP نیز با این گروه از فیلم ها حرفه‌ای تر و متفاوت تر خواهد بود. این مدل از پخش دارای هیچگونه هزینهای نخواهد بود و به عبارت دیگر کاستبیس در این مدل از بین خواهد رفت ولی وسواس در انتخاب و نگاه کارشناسان متخصص در حوزه ی پخش، جایش را خواهد گرفت. بدین صورت که فیلم‌های درخواست کننده در این مدل باید امتیاز لازم را جهت پذیرش به دست بیاورند در غیر این صورت بهتر است از پنل های برنزی و نقره ای جهت پخش استفاده کنند.

از جمله ملاک هایی که در انتخاب فیلم در این مدل حائز اهمیت هستند عبارتنداز:

  • کیفیت فیلم از نظر فنی
  • سوابق کننده فیلم
  • سوابق کارگردان فیلم
  • افتخارات فیلم
  • محتوا و پیام فیلم
  • سال تولید فیلم
  • بازیگران حرفه ای
  • عوامل حرفه ای
  • توانایی مالی تهیه کننده ( این عامل به این دلیل ملاک خواهد بود که پس از پذیرش فیلم در فستیوال های معتبر فیلم باید به فرمت مورد نظر فستیوال تبدیل و ارسال شود که دارای هزینه های زیادی است)

فیلم هایی که از این مدل پخش خواهند شد در فستیوال های A+ حضور خواهند داشت و رسانه‌سازی پخش فیلم برایشان رایگان خواهد بود.

طرح طلایی پخش فیلم کوتاه و بلند
Gold طلایی

توجه (1): پس از ارسال فیلم و بررسی توسط کارگروه پخش درگاه فیلم ایران، کاستبیس تعیین خواهد شد.

توجه (2): پس از تعیین کاستبیس، مقدارآن هیچوقت تغییر نخواهد کرد.

نظرات شما
هانیه
سلام بابت ارسال موردی هم قرارداد بسته میشه؟
دو شنبه 27 ابان 1398
کارشناس پشتیبانی
سلام قرارداد خیر. قرارداد فقط برای دو روش ارسال بسته ای و حرفه ای است. ولی برگه ای جهت ارسال فیلم و یش پرداختی به مشتری داده میشود. با تشکر
شنبه 2 آذر 1398
[ پاسخ به این نظر ]
جمشید
آیا امکان داره که تعداد بیشتر از 100 فستیوال در بسته قرار بگیره؟
چهار شنبه 6 شهریور 1398
کارشناس پشتیبانی
سلام اگه کسی همچین در خواستی داشته باشه براساس کیفیت فیلم، این درخواست در کار گروه پخش درگاه مطرح میشه و ممکنه بیش از 100 فستیوال براش تعیین بشه ولی در حال حاضر بصورت پیشفرض این تعداد معقول و استاندارد به حساب میاد.
چهار شنبه 6 شهریور 1398
[ پاسخ به این نظر ]
درج نظر شما
نام: 
ایمیل: 
نظر شما: