تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

يک فيلم از ايران در فهرست فيلم‌هاي کلاسيک کن

یک فیلم از ایران در فهرست فیلم‌های کلاسیک کن
+ -

یک فیلم از ایران در فهرست فیلم‌های کلاسیک کن

به گزارش «درگاه فیلم ایران» جشنواره فیلم کن که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده، فهرستی از 25 فیلم کلاسیک و ترمیم شده و هفت مستند درباره سینما را منتشر کرد که این فیلم‌ها قرار است در جشنواره فیلم لومیر (19 تا 27 مهر) و جشنواره رویدادهای سینمایی کن (3 تا 6 آذر) با برچسب «جشنواره کن» به نمایش گذاشته شوند.

در میان فیلم‌های بخش کلاسیک کن 2020 در کنار آثاری چون «در حال و هوای عشق» ساخته «وونگ کاروای» (2000)، «آکاتونه» ساخته «پیر پائولو پازولینی» (1961)، «جاده» به کارگردانی «فدریکو فلینی» (1956)، «از نفس افتاده» (1960) از «ژان لوک گدار»، «ماجرا» (1960) ساخته «میکل آنجلو آنتونیونی»، فیلم «شطرنج باد» ساخته محمدرضا اصلانی محصول 1976 سینمای ایران نیز حضور دارد.

فیلم «شطرنج باد» ساخته محمدرضا اصلانی و «آکاتونه» از «پیر پائولو پازولینی» امسال از سوی بنیاد فیلم «مارتین اسکورسیزی» ترمیم شده که در این دوره سی‌امین سالگرد فعالیت خود را جشن می‌گیرد.

در فیلم «شطرنج باد» که محصول سال 1355 شمسی بوده و بهمن فرمان‌آرا تهیه‌کنندگی آن را بر عهده داشته، فخری خوروش، محمد علی کشاورز و اکبر زنجانپور از جمله بازیگرانی به شمار می‌آیند که در این اثر به ایفای نقش پرداختند.

«ویم وندرس، دسپرادو»، «آلیدا: به زبان خودش»، «چارلی چاپلین: نابغه آزادی»، «آب باش»، «بلوشی» و «Antena da Raca » نیز شش مستند جدید درباره سینما هستند که به عنوان بخشی از بخش کلاسیک جشنواره کن انتخاب شده‌اند.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار