تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

برنامه جشنواره ونيز 2020 اعلام شد

برنامه جشنواره ونیز 2020 اعلام شد
+ -

برنامه جشنواره ونیز 2020 اعلام شد

به گزارش «درگاه فیلم ایران» جشنواره فیلم ونیز 2020 در همان تاریخ دوم تا دوازدهم سپتامبر (12 تا 22 شهریور) برپا می‌شود منتها با برنامه‌ای که حدود پنجاه فیلم بلند را در بر می‌گیرد. دبیر هنری جشنواره آلبرتو باربِرا اعلام کرده که هسته رویداد امسال دست‌نخورده است و حدود بیست فیلم برای بخش رقابت اصلی انتخاب شده‌اند و سی فیلم باقی‌مانده هم در سایر بخش‌ها مثل «افق‌ها» یا «خارج از مسابقه» روی پرده می‌روند. کیت بلانشت همچنان رییس هیأت داوران بخش اصلی است. باربرا می‌گوید در راستای تحقق اقدام‌های پیشگیرانه و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دو لوکیشن خارجی برای نمایش‌ها در نظر گرفته شده است. به‌علاوه، رقابت واقعیت مجازی جشنواره به صورت آنلاین برگزار می‌شود و بخش «کلاسیک‌های ونیز» هم جدا و به عنوان بخشی از جشنواره «سینما ریتروواتو» در بولونیا (چهارم تا دهم شهریور) برپا می‌شود.
باربرا در بیانیه‌ای گفته است: «فوق‌العاده خرسندم که «بیئناله سینما» با کاهش حداقلی فیلم‌ها و بخش‌ها می‌تواند برپا شود. بدون فراموش کردن قربانیان بی‌شمار چند ماه اخیر که به آن‌ها ادای احترام خواهد شد، اولین جشنواره بین‌المللی پس از فراگیری جهانی کرونا به تجلیلی معنادار از بازگشایی‌ای بدل می‌شود که همه به دنبالش هستیم، و پیامی کاملاً خوش‌بینانه برای کل جهان سینما که به‌شدت از این بحران رنج کشیده است.» باربرا می‌افزاید که برنامه نمایش اصلی امسال مرور همیشگی این جشنواره بر بهترین آثاری خواهد بود که صنعت فیلم‌سازی در ماه‌های اخیر منتهی به آن تولید کرده است و «این امر دوباره به‌واسطه تمایل کارگردانان و تهیه‌کنندگانی محقق شده که با وجود شرایط کاری دشوار دوست دارند آثارشان در این رویداد عرضه شوند. شمار قابل توجهی از مؤلفان و بازیگران همراه فیلم‌های‌شان در جشنواره حاضر خواهند شد ولی نشست‌های خبری به‌واسطه ارتباطات اینترنتی میسر می‌شوند و...» 
جشنواره ونیز سال گذشته مهم‌ترین جایزه‌اش یعنی شیر طلایی را به «جوکر» داد. برنامه کامل نمایش‌های این رویداد سینمایی در ادامه فصل تابستان اعلام خواهد شد.
نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار