تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

آسيب هاي اجتماعي، يکي از مهمترين موضوعات فراخوان دومين جشنواره مهر سلامت

آسیب های اجتماعی، یکی از مهمترین موضوعات فراخوان دومین جشنواره مهر سلامت
+ -

آسیب های اجتماعی، یکی از مهمترین موضوعات فراخوان دومین جشنواره مهر سلامت

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت، براساس تعریف سازمان جهانی بهداشت در سال 1948، سلامت اجتماعی یکی از ابعاد سلامت محسوب می شود، از دو بعد جسمی و روانی سلامت تاثیر پذیرفته و بر آنها اثر متقابل دارد. کمیت و کیفیت تعامل فرد با اجتماع به منظور ارتقای رفاه آحاد جامعه یکی از تعاریف سلامت اجتماعی است. نتیجه نهایی این تعامل ارتقای سرمایه اجتماعی، امنیت اجتماعی، کاهش فقر و بی عدالتی است و نقطه مقابل آن افزایش آسیب های اجتماعی می باشد.

دکتر پژمان عقدک عضو شورای سیاستگذاری جشنواره با اشاره به سخنان حضرت علی(ع) در حوزه سلامت گفت: حضرت امیرمومنان امام علی(ع) در حکمت 388 می فرمایند " از مهم ترین بلاها فقر است و بالاتر از فقر بیماری جسم و بالاتر از آن بیماری دل و از نعمت ها وسعت روزی است و بالاتر از آن سلامت جسم و بالاتر از آن سلامت دل."
عقدک با اشاره به اینکه توصیه سازمان بهداشت جهانی این است که سلامت حق همگان است، ابراز داشت: در شعار 2018 موضوع سلامت همگانی باید مطرح شود یعنی سلامت برای همه و در همه جا.
اهمیت و ارزشی که سلامت دارد بر هیچ کسی پوشیده نیست و چقدر زیباست که کسی سلامتی جسم و روحش را صرف سلامتی دیگران کند و این کار را برخی خیرین بدون هیچگونه چشمداشتی انجام داده اند.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار