تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

ده روز آنلاين با سينماي ايران

ده روز آنلاین با سینمای ایران
+ -

ده روز آنلاین با سینمای ایران

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از دویچه وله، وب‌سایت یک جشنواره هنری در برلین از 23 خرداد، 11 فیلم از تاریخ سینمای ایران را به صورت آنلاین پخش می‌کند و نگاهی دارد به فرهنگ‌ و جامعه ایران. فیلم‌های این مجموعه به صورت آنلاین برای همگان در دسترس است.

برنامه جشنواره برلین که «ده روز با سینمای ایران» نام دارد به دو بخش تقسیم می‌شود؛ بخش نخست بر فیلم‌های بلند سینمایی تمرکز دارد که تصویری از زندگی روزمره ایران و تلاش مردم برای غلبه بر مشکلات کوچک و بزرگ زندگی را ارائه می‌دهد.

فیلم‌های این بخش از 50 سال گذشته تاریخ سینمای ایران دشواری‌های زندگی روزمره ایرانیان در چند دهه را شرح می‌دهد: دوره قبل از انقلاب‌، دهه جنگ ایران و عراق و پس از آن؛ تلاش یک جامعه برای زندگی بهتر و توانمند سازی خود.

 

فیلم‌های بلند این جشنواره عبارتند از:

یک اتفاق ساده - اولین فیلم بلند سهراب شهید ثالث

بانوی اردیبهشت - ساخته رخشان بنی‌اعتماد

روزی که زن شدم - مرضیه مشکینی

هشتی تهران - کاری از فیلمساز برلینی دانیل کاتر

فریاد رو به باد - کاری از سیاوش جمالی و عطا مهرداد

تمارض - فیلمی به نویسندگی و کارگردانی عبد آبست

هجوم - ساخته شهرام مکری

بخش دوم با عنوان “جنگ یا پرواز” که بخش فیلم‌ کوتاه است آثار فیلمسازان جوان با موضوعاتی مانند فرار یا نبرد برای رسیدن به آنچه می‌خواهند را بررسی می‌کند و نگاهی دارد به تحولات سریع شرایط زندگی در ایران، به ویژه در سال‌های اخیر و در سایه مشکلاتی که تحریم‌های ایران برای آنها به همراه آورده است.

 

فیلم‌های کوتاه این جشنواره عبارتند از:

فالگوش- محمدرضا فرزاد

کشتارگاه- ساخته بهزاد آزادی

حیوان- برادران دوقلوی بهام و بهرام آرک

تنازع- مسعود حاتمی

تمام فیلم های این مجموعه به زبان اصلی خود با زیر نویس انگلیسی از 23 خرداد (دوازدهم ژوئن) ساعت 2 بعد از ظهر تا اول تیر (21 ژوئن) ساعت 13:59 دقیقه به صورت رایگان (غیر از دو مورد) در وب‌سایت فرهنگی “جشنواره برلین” در دسترس هستند. (برای مشاهده فیلم ها اینجا کلیک کنید)
همراه این مجموعه نشست‌هایی با حضور فیلمسازان و صاحب‌نظران برگزار می‌شود که به موضوعاتی از قبیل تابوهای اجتماعی در ایران می‌پردازد که نتیجه آنها خودسانسوری و استانداردهای دوگانه جامعه ایران است.
رخشان بنی‌اعتماد، (کارگردان فیلم از تهران) بهرام بیضایی (کارگردان فیلم و تئاتر و استاد دانشگاه، از استنفورد آمریکا)، وی‌وین کریستین بوخ‌هورن (هماهنگ‌کننده و پژوهشگر از برلین)، رضا حائری (کارگردان فیلم از تهران)، دانیل کوتر (فیلمساز و کارگردان تئاتر و موسیقی از برلین) و افسون مشیری (مجری و تهیه کننده فیلم ، برلین / تهران) در این گفت و گوها به زبان انگلیسی شرکت خواهند داشت.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار