تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

مارتين اسکورسيزي روزهاي قرنطينه را فيلم کرد

مارتین اسکورسیزی روزهای قرنطینه را فیلم کرد
+ -

مارتین اسکورسیزی روزهای قرنطینه را فیلم کرد

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از ورایتی، پنجشنبه شب 28 می یک فیلم کوتاه خانگی از مارتین اسکورسیزی فیلمساز بلندآوازه سینمای جهان در برنامه «فرهنگ قرنطینه با مری بِرد» در شبکه بی بی سی دو به نمایش درآمد.

این فیلم فقط چند دقیقه بود و با فن آوری ابتدایی ساخته شده بود، به گونه ای که ظاهرا اسکورسیزی آن را در حالت پرتره موبایلش ساخته است.

در این فیلم کوتاه ما کارگردان افسانه ای سینما را می بینیم که هفته های متوالی در خانه به چیزهایی که دوست دارد فکر می کند.

در این ویدیو اسکورسیزی 77 ساله تاکید می کند که از روز 13 مارس به این طرف در خانه اش در نیویورک محبوس است، او می گوید: حداقل برای من، هیچ چشم اندازی وجود ندارد. او همچنین در این فیلم کوتاه گفت که نمی داند تولید فیلم جدیدش یعنی «قاتلان ماه کامل» چه موقع آغاز می شود، اما می داند که این پروژه رو به جلو حرکت می کند.

در جای دیگری از فیلم، اسکورسیزی از اهمیت زمان می گوید، اینکه خود-قرنطینگی موجب شده او به ارزش زمان پی ببرد. خالق «گاو خشمگین» همچنین اشاره می کند: تنهایی و انزوا موجب شده که او به اهمیت بودن با کسانی دوستشان دارد، آگاه شود.

کارگردان شاهکارهای «راننده تاکسی» و «رفقای خوب» در جای دیگری از فیلم جمله ای را از فیلمساز فقید ایرانی عباس کیارستمی که در سال 2016 از دنیا رفت، به خاطر می آورد و می گوید، کیارستمی می گفت: «کاری رو که نمی خوای انجام بدی، انجام نده.»

این فیلم کوتاه اسکورسیزی با کلیپی از درام جنایی «مرد عوضی» ساخته هیچکاک و تاثیر آن بر «راننده تاکسی» ساخته خود اسکورسیزی آغاز می شود و با یک کلیپ شاعرانه از فیلم نوار «قاتلان» محصول 1946 که دو مرد را پشت میله های زندان در حال نگاه کردن به ستاره های آسمان نشان می دهد، به پایان می رسد.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار