تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

مستر کلاس‌هاي کيارستمي در دسترس عموم قرار گرفت

مستر کلاس‌های کیارستمی در دسترس عموم قرار گرفت
+ -

مستر کلاس‌های کیارستمی در دسترس عموم قرار گرفت

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از فیلم‌استیج، مرکز هنری واکر واقع در مینیاپولیس که میزبان برگزاری مسترکلاس‌هایی با حضور بزرگان سینما از سال 1990 بوده است، به دلیل ویروس کرونا به سراغ آرشیوهایش رفت تا این گنجینه را در اختیار عموم قرار دهد.

آرشیو این مسترکلاس‌ها که پیش از این هرگز دیده نشده‌اند، شامل کلاس‌هایی با حضور عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران، انیس واردا فیلمساز فقید فرانسوی، اسپایک لی کارگردان آمریکایی، ورنر هرتسوگ با حضور راجر ایبرت منتقد فقید سینما، جین کمپیون و جیم جارموش است.

گفت‌وگوی تازه‌ای با بونگ جون‌هو کارگردان کره‌ای تنها چند روز پس از آنکه با فیلم انگل در اسکار تاریخ‌ساز شد و نیز گفت‌وگوهایی با لئوس کاراکس، آپیتاچپونگ ویراستاکول، استن برکج و چهره‌های برجسته دیگر نیز در این مجموعه موجود است.

این مجموعه برای آن‌هایی که به دنبال بهترین آموزش فیلم‌سازی از سوی شماری از برترین فیلم‌سازان معاصر هستند، بهترین مرجع به شمار می‌رود و همچنین فایل صوتی مربوط به عباس کیارستمی شامل گفت‌وگوی او با ریچارد پنا برنامه ساز آمریکایی در مستر کلاس و یک ساعت و 27 دقیقه تنظیم شده است که این کارگردان ایرانی ابتدا به زبان انگلیسی صحبت کرده و گفته است ترجیح می‌دهد فارسی صحبت کند و سخنان او به انگلیسی ترجمه شود.

وی گفت‌ و گویش را با یادی از نخستین تجربه سینمایی خود شروع کرده و گفته است نخستین فیلمی که وی دید از متروگلدوین مایر بود و نخستین تصویر، شیری بود که غرش می‌کرد (تصویر لوگوی کمپانی) وقتی 10 سال داشت، باعت شد او بترسد و دست خواهرش را در دست بگیرد و در پاسخ به سوال‌های پنا درباره نسل‌های مختلف فیلم‌سازی در ایران صحبت کرده و به نسل چهارم که آن را نسل خودش نامیده رسیده است و درباره ساخت فیلم‌های مختلفش از جمله «خانه دوست کجاست» صحبت کرده است.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار