تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

برگزاري «کن 2020» تحت تاثير ويروس کرونا

برگزاری «کن 2020» تحت تاثیر ویروس کرونا
+ -

برگزاری «کن 2020» تحت تاثیر ویروس کرونا

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از خیر آنلاین، ویروس کرونا این روزها به گسترش شیوع خود در سراسر اروپا به ویژه بخش جنوب و غرب ادامه می‌دهد اما جشنواره‌ فیلم کن با انتشار بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرده است که شیوع این بیماری موجب لغو شدن جشنواره نشود. این رویداد از 12 می تا 23 می 2020 (23 اردیبهشت تا 3 خرداد 1399) برگزار خواهد شد و فهرست فیلم‌های بخش مسابقه اواسط آوریل، (فروردین) اعلام می‌شود.

سخنگوی کن اعلام کرد: «برای گمانه‌زنی در مورد تأثیرگذاری ویروس کرونا بر جشنواره‌ امسال، هنوز زود است، در حال حاضر مقامات جشنواره کن در حال نظارت بر شیوع این ویروس‌ هستند تا سلامت و امنیت جشنواره را تأمین کنند. ما به دقت گسترش ویروس را زیر نظر داریم و به توصیه‌های مقامات محلی، ملی و بین‌المللی در رابطه با آن توجه می‌کنیم. برای پیش‌بینی لغو رویدادی که برای دو ماه و نیم آینده برنامه‌ریزی شده هنوز زود است.»

او اضافه کرد: «فستیوال کن به موقع اقدامات لازم در جهت تأمین سلامت مدعوین را تحت مسولیت مقامات دولتی مشخصاً مقامات شهر کن انجام خواهد داد. در حال حاضر مسولین برگزاری کن از 12 تا 23 می به فراهم کردن مقدمات ادامه می‌دهند ولی در حا حاضر بدون هیچ کونه تغییر در تاریه مققر خود برگزار خواهد شد.»

اعلامیه‌ کن در روزهایی منتشر شده که کریستین استروسی، شهردار نیس، اولین مورد ابتلا به کرونا را در منطقه‌ کن تأیید کرد.

شیوع ویروس کرونا صنعت فیلمسازی را به شدت تحت تأثیر قرار داده و بازارهای بزرگی مانند چین و کره‌ جنوبی را تعطیل کرده است. فیلم‌هایی مانند «سونیک خارپشت» (Sonic Hedgehog) این روزها امکان نمایش در چین را ندارند و از طرف دیگر اکران «وقتی برای مردن نیست» (No Time to Die) از چندگانه‌ «جیمز باند» کنسل شده است.

استودیوی دیزنی هم برای اکران «مولان» (Mulan) که بازار چین و آسیا را هدف گرفته بود با چالشی جدی مواجه است. دیزنی این پروژه‌ لایو-اکشن را با بودجه‌ 200 میلیون دلاری به تولید رسانده است و در صورت لغو اکران فیلم زیان مالی سنگینی متوجه استودیو می‌شود.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار