تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

«شيطان وجود ندارد» محمد رسول‌اف برنده جايزه برتر جشنواره برلين

«شیطان وجود ندارد» محمد رسول‌اف برنده جایزه برتر جشنواره برلین
+ -

«شیطان وجود ندارد» محمد رسول‌اف برنده جایزه برتر جشنواره برلین

به گزارش «درگاه فیلم ایران» جایزه خرس طلایی جشنواره برلیناله به فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول اف تعلق گرفت. فیلم «شیطان وجود ندارد»، که برای پرهیز از سانسور به طور مخفیانه فیلمبرداری شد، روایاتی با موضوع آزادی زیر فشار جبر را بازگو می کند و به مجازات اعدام در ایران می پردازد.

«جاده نرفته» اثر سلی پاتر، «برلین الگزاندرپلاتز» و «سیبری» از دیگر نامزدهای دریافت این جایزه بودند. باران، دختر رسول‌اف که در این فیلم نقش بازی می کند، جایزه خرس طلایی را به نمایندگی از او دریافت کرد. محمد رسول اف نیز در تماس ویدئویی با تلفن همراه در کنفرانس خبری گفت: «موضوع این فیلم مسئولیت پذیری افراد است. می خواستم درباره کسانی حرف بزنم که از خود سلب مسئولیت می کنند و می گویند که تصمیم ها را افراد بالادست در سلسله قدرت می گیرند. اما آنها می توانند نه بگویند، و این نقطه قوت آنهاست».

همچنین جایزه دوم جشنواره یعنی خرس نقره ای به فیلم «هرگز به ندرت گاهی همیشه» اثر الیزا هیتمن فیلمساز آمریکایی، جایزه خرس نقره ای بهترین هنرپیشه زن به پال بیر برای ایفای نقش در «آنداین»، خرس نقره ای بهترین هنرپیشه مرد به الیو جرمانو برای بازی در «پنهان شده» رسید و جایزه بهترین فیملنامه هم برای «قصه های بد» به برادران دی اینوچنزو رسید.

 

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار