تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

شروع نشست‌هاي تخصصي 36 – 20 در جشنواره فيلم کوتاه

شروع نشست‌های تخصصی 36 – 20 در جشنواره فیلم کوتاه
+ -

شروع نشست‌های تخصصی 36 – 20 در جشنواره فیلم کوتاه

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از ستاد خبری سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ در دومین روز جشنواره، 22 فیلم کوتاه داستانی در بخش مسابقه ملّی اکران شد. این فیلم‌ها در 4 سانس و در دو سالن پردیس سینما‌گالری ملت به نمایش درآمدند.
نخستین اکران بخش ویژه «سینما و کتاب»، در دو سانس مجزا، در سالن‌های یک و دو نمایش داده شد. در این بخش 12 فیلم در جدول اکران‌ها جای گرفته بود.
نمایش اول 15 فیلم بخش بین‌الملل، در دو سانس مجزا و در سالن 3 پردیس ملت مقابل دیدگان مخاطبان قرار گرفت. این دو اکران در کنار نمایش ویژه 4 فیلم‌ کوتاه منتخب جشنواره «برلین»، برای بخش بین‌الملل در نظر گرفته شده بود.

نمایش اول 6 فیلم مستند در بخش مسابقه ملی هم در دو سانس مجزا در سالن شماره چهار به نمایش در آمد.

بخش‌های تجربی و انیمیشن امروز، نخستین برنامه‌های اکران خود را در جدول جشنواره داشتند. 9 فیلم تجربی در بخش ملی در سانس دو اکران‌های سالن چهار پخش شد. 12 پویا‌نمایی بخش ملی هم یک سانس از اکران‌ها را به خود اختصاص دادند.

نخستین کارگاه‌های آموزشی جشنواره نیز تحت عنوان «20 نشست 36» در دومین روز جشنواره برگزار شد.

کارگاه‌های روز نخست با محوریت فیلم‌برداری، به دبیری علمی «محمود کلاری» بود. «فضا‌سازی با نورپردازی» ، «فضا‌سازی در تصویر» ، «رابطه‌ی دوربین با فیلم‌نامه» و «تجربه‌گرایی در فیلم‌برداری» عناوین کارگاه‌های روز نخست بودند. «ارسطو مداحی‌گیوی»، «تورج اصلانی» و «ساعد نیک‌ذات» اساتیدی بودند که در این کارگاه‌ها به عنوان مدرس حضور ‌پیدا کردند.

از ساعت 16:30 دقیقه، «سیمونه اسپاتی» که یکی از عوامل برگزارکننده «بخش کوتاه جشنواره فیلم برلین» است، صحبت‌هایی را در رابطه با بخش فیلم‌کوتاه این جشنواره آلمانی ارائه کرد.

در پایان روز دوم نیز جلسه نقد و بررسی آثار شرکت‌کننده از ساعت 23 آغاز شد و تا پاسی از شب ادامه داشت. در این برنامه منتقدین و کارشناسان به تحلیل فیلم‌های بخش مسابقه ملی پرداختند.
سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از 18 تا 24 آبان‌ماه تدر پردیس سینما‌گالری ملت در حال برگزاری است.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار