تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

اعلام فراخوان دومين دوره پويش ملي خانه کتاب

اعلام فراخوان دومین دوره پویش ملی خانه کتاب
+ -

اعلام فراخوان دومین دوره پویش ملی خانه کتاب

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در متن این فراخوان آمده است:  این پویش در قالب یک مسابقه ملی کتاب‌خوانی مختص دانش‌آموزانِ مقطع پیش‌دبستانی و ابتدایی (5 تا 12 ساله) سراسر کشور برگزار خواهد شد. این کمپین که با نام «پوپک دانا: بخوانیم، بفهمیم، بگوییم» در رسانه‌های مختلف برای اذهان عمومی به اشترک گذاشته شده است توسط موسسه خانه کتاب (و در دومین دوره‌ی خود) با حمایت بانک صادرات ایران و در سطح ملی برپا خواهد شد.

لازم به ذکر است برای شرکت در این مسابقه، دانش‌آموزان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی (5 تا 12 ساله) ابتدا به اختیار و سلیقه‌ خود یک جلد کتاب را انتخاب و مطالعه می‌کنند و سپس خلاصه‌ آن کتاب را در قالب فیلم به دبیرخانه‌کمپین ارسال می‌کنند. (برای ارسال آثار اینجا مراجعه بفرمایید)

گفتنی است فیلم ارسالی باید به صورت یک ویدیوی کوتاهِ حداکثر 120 ثانیه‌ای با صدا و تصویر واضح باشد. (ویدئو می‌تواند با موبایل ضبط شده باشد.دبیرخانه‌ی کمپین پس از تجمیع و تنظیم همه فایل‏های دریافتی، و حذف موارد تکراری یا خارج از معیارهای مسابقه، فیلم‏ها را درقالبِ دسته‌بندی‌های متناسب مرتب می‌کند. سپس فیلم‌ها در اختیار داوران محترم قرار می‌گیرد و پس از داوری آثار، بر اساس معیارهای گفته شده، 100 نفر منتخب شایسته‌ی تقدیر و 10 نفر برگزیده‌ی نهایی شناسایی می‌گردند. معیار توزیع جوایز بر اساس محل سکونت دانش‌آموزان خواهد بود. در قالب سه گروه کلان‌شهرها، شهرستان‌ها، و شهرهای کوچک و روستاها. اگر دانش‌آموزانی از خارج کشور شرکت کردند به فراخور تعداد آثار رسیده سهمیه جایزه به آنها تعلق خواهد گرفت. به همگی آن 100 نفر منتخب شایسته‌ی تقدیر در یک مراسم ویژه در هفته‌ی کتاب در آبان ماه 1398 جایزه اهدا می‌شود. به 10 نفر برگزیده‌ی نهایی‌ مراسم اختتامیه و اقامت در تهران، تندیس جشنواره، جوایز ویژه و لوح افتخار اهدا می‌گردد.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار