تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

فراخوان اولين دوره جشنواره منطقه اي فيلم کوتاه «کوير و خاک» منتشر شد

فراخوان اولین دوره جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه «کویر و خاک» منتشر شد
+ -

فراخوان اولین دوره جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه «کویر و خاک» منتشر شد

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از ایسنا، ناصر نبی‌زاده، امروز دوشنبه 18 آذر با بیان اینکه جشنواره‌ کویر و زندگی به ‌صورت منطقه‌ای در گستره‌ جغرافیایی استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، سیستان و بلوچستان، کرمان، اصفهان، قم و تهران  برگزار می‌شود، ادامه داد: هدف از این جشنواره شناساندن ابعاد مختلف زندگی در مناطق کویری شامل مواهب خدادادی، فرهنگ و آداب و رسوم و بیان زیبایی‌های زندگی انسان است.

وی با اشاره به اینکه شرکت در این جشنواره برای تمام علاقه‌مندانی که محل سکونت‌ آنان در استان‌های ذکر شده است آزاد است، اظهار کرد: چشم‌اندازهای زیبای طبیعت کویر، انسان، زندگی وکویر، آداب و رسوم، جشن و مراسم آیینی در نواحی کویری، محیط زیست و حیاط وحش، تعامل انسان و طبیعت کویر در طی قرن‌ها و هر اثری که بیان‌گر فرهنگ، روح زندگی و زیبایی و شکوه کویر باشد، از محورهای جشنواره است.
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را 10 بهمن ماه سال جاری اعلام کرد و افزود: اعلام اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی هفته پایانی بهمن ماه و افتتاح نمایشگاه و اختتامیه 12 اسفند سال جاری خواهد بود.
 

نبی‌زاده به جوایز بخش عکس جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: به نفر اول لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ 30 میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال، نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ 10 میلیون ریال و به نفر چهارم تا ششم لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال اهدا خواهد شد.
 

وی یادآور شد: جوایز بخش مستند نیز برای نفر اول لوح تقدیر همراه با تندیس جشنواره و مبلغ 50 میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ 40 میلیون ریال، نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ 30 میلیون ریال و تقدیر هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ 20 میلیون ریال است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: در بخش فیلم داستانی نیز به نفر اول لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ 60 میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ 50 میلیون ریال، نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ 40 میلیون ریال و به برگزیده هیات داوران لوح تقدیر و مبلغ 30 میلیون ریال اهدا می‌شود.

نبی‌زاده  خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره عکس و فیلم کویر و زندگی به نشانی TabasArt.ir مراجعه کنند.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار