تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

فراخوان چهل‌ و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «فجر»

فراخوان چهل‌ و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «فجر»
+ -

فراخوان چهل‌ و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «فجر»

به گزارش «درگاه فیلم ایران» به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، با انتشار فراخوان چهل‌ و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «فجر»، شرط راه‌یابی فیلم‌های کوتاه به جشنواره فیلم کوتاه تهران، از شروط لازم برای راه‌یابی این آثار به جشنواره فجر، حذف شده است.

چهل و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «فجر»، همزمان با چهل و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از تاریخ 12 تا 22 بهمن 1403 در تهران برگزار خواهد شد.

فیلم‌های کوتاه، تا پیش از این تنها در حالی امکان راه‌ یابی به جشنواره «فجر» و رقابت برای شکار سیمرغ بلورین «بهترین فیلم کوتاه» را به دست می‌آوردند که پیش‌تر موفق به راه‌یابی به جشنواره فیلم‌ کوتاه تهران شده بودند اما این شرط در فراخوان جشنواره فجر امسال حذف شده است.

براساس فراخوان جشنواره چهل‌ و سوم «فجر» فیلم‌های متقاضی شرکت در بخش «مسابقه فیلم‌های کوتاه داستانی» علاوه‌ بر شرط «پروانه نمایش از سازمان امور سینمایی»‌ همچنان از سوی هیئت انتخاب چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تهران معرفی می‌شوند اما تقاضای حضور آن‌ها منوط به راهیابی این آثار در بخش مسابقه جشنواره فیلم کوتاه تهران نیست.

به عبارت دقیق‌تر هیأت انتخاب جشنواره فیلم‌ کوتاه تهران، فهرست انتخاب‌های اولیه خود را که لزوما مطابق فهرست نهایی آثار راه‌یافته به جشنواره فیلم‌ کوتاه تهران نیستند و ترکیب متنوع‌تر و گسترده‌تری از آثار را شامل می‌شود، به هیأت انتخاب بخش فیلم‌های کوتاه جشنواره فجر ارائه خواهد کرد و این هیأت درباره ترکیب فیلم‌های کوتاه حاضر در جشنواره فیلم «فجر» تصمیم‌گیری خواهند کرد.

متن کامل فراخوان جشنواره چهل‌ و سوم فیلم «فجر» را «اینجا» بخوانید.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار