تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

اسامي اعضاي هيات انتخاب چهارمين جشنواره فيلم بي کلام گلوب

اسامی اعضای هیات انتخاب چهارمین جشنواره فیلم بی کلام گلوب
+ -

اسامی اعضای هیات انتخاب چهارمین جشنواره فیلم بی کلام گلوب

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم بی کلام گلوب، درناز حاجی‌ها، کوروش عطایی، تیام یابنده، ملودی بولیسیر و اینادلسو کوسا از بین بیش از 500 فیلم کوتاه بی کلام متقاضی حضور در جشنواره، تعداد 46 فیلم در چهار بخش داستانی، انیمیشن، تجربی و مستند را برای حضور در بخش مسابقه چهارمین دوره این جشنواره انتخاب کردند.

اسامی فیلم‌های برگزیده در روزهای آتی اعلام خواهند شد.

درناز حاجی‌ها

دانش اموخته رشته کارشناسی گرافیک از دانشگاه الزهرای تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد فیلم‌سازی از مدرسه فیلم‌سازی لندن ، متروپولیتن (LFS) است.

او تاکنون فیلم‌های کوتاه «سه چهار روز پیش»، «opening night»، «مرضیه»، «under the same room» و «مارلون» را کارگردانی کرده است.

کسب دیپلم افتخار برای فیلم کوتاه «سه چهار روز پیش» از جشنواره تصویر سال و برنده جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم از ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، هم چنین بهترین فیلم کوتاه از جشنواره فیلم‌های ایرانی پراگ برای فیلم «مرضیه» از افتخارات وی است.

کوروش عطائی

او فعالیت خود را در سال 1386 با شرکت در دوره فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرد، و تحصیلات خود را با ورود به دانشگاه هنر و تحصیل در رشته کارگردانی سینما ادامه داد. بعد از کسب تجربیاتی در زمینه ساخت فیلم‌های کوتاه و دستیاری کارگردان در چند فیلم سینمایی و سریال‌ تلویزیونی، شروع به فعالیت در حوزه سینمای مستند کرده و با ساخت دو فیلم «از ایران، یک جدایی» (1392) و «در جستجوی فریده» (1396) موفق به حضور و کسب جوایز متعددی از جشنواره‌های داخلی و خارجی شده است.

تیام یابنده

نویسنده و کارگردان فیلم کوتاه است. وی در نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بی کلام گلوب با دو فیلم «Impression xps 160» و «رنگان 99» در بخش رقابتی ملی حضور داشت و در دور دوم و سوم جشنواره، داور جایزه خلاقیت از جانب حلقه فیلم‌سازان بی کلام گلوب بوده است. وی در طی سالیان فراوان به فیلم‌سازی مستقل به ویژه با رویکرد تجربی فعال بوده و منتخب جشنواره‌های معتبر داخلی و بین‌المللی بوده است.

ملودی بولیسیر

کارگردان انیمیشن فرانسوی ست که در سال 2015 از مدرسه هنرهای کاربردی «ENSAD» و سپس در سال 2017 از«La Poudrière» فارغ التحصیل شد. نخستین فیلمش «somewhere» در 69 مین دوره فستیوال فیلم کن در بخش سینه فونداسیون حضور یافت. وی در سال 2018 فیلم کوتاه «Étourdis étourneaux» را برای کودکان ساخت که از تلویزیون ملی فرانسه پخش شد.

اینادلسو کوسا

کارگردان، تهیه کننده و فیلم‌بردار اهل موزامبیک است. نخستین فیلم مستندش «A memory in three acts» منتخب فستیوال بین‌المللی مستند امستردام (IDFA) در بخش اولین نمایش شد. پس از آن فیلم در جشنواره‌های متعددی حضور پیدا کرد و موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران جشنواره Zanzibar در سال 2018 شد. وی در سال 2018 به عنوان داور جشنواره IDFA در بخش مستند کوتاه انتخاب شد.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار