تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

اعلام اسامي برندگان جشنواره برلين 2019

اعلام اسامی برندگان جشنواره برلین 2019
+ -

اعلام اسامی برندگان جشنواره برلین 2019

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از پایگاه خبری فیلم کوتاه، هیات داوران بخش رقابتی جشنواره برلین 2019 به ریاست ژولیت بینوش بازیگر مطرح فرانسوی، فیلم فرانسوی‌زبان مترادف‌ها به کارگردانی نداو لاپید را به عنوان برنده جایزه خرس طلای بهترین فیلم این رویداد سینمایی انتخاب کردند. جایزه بهترین فیلم هیات داوران فیپرشی (انجمن بین‌المللی منتقدان فیلم) نیز به همین فیلم رسید.
هیات داوران خرس نقره‌ای جایزه بزرگ خود را به فیلم به یاری خدا ساخته فرانسوا اوزون فیلمساز مشهور فرانسوی اهدا کرد. 
جایزه خرس نقره‌ای بهترین کارگردان جشنواره برلین امسال به فیلمساز آلمانی آنجلا شانلک برای فیلم من در خانه بودم، اما اهدا شد.
هیات داوران برلیناله همچنین جوایز خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن را به هنرپیشه‌های یک فیلم چینی دادند؛ وانگ جینگچان و یانگ می بازیگران فیلم خیلی گذشته پسرم این دو جایزه را به دست آوردند.
جایزه بهترین فیلمنامه هم به کلودثو جیووانسی و دو همکار فیلمنامه نویسش مائوریسیو بروچی و روبرتو ساویانو برای فیلم پیراناز رسید. 
جایزه بهترین مستند به صحبت درباره درخت‌ها به کارگردانی راسموس ویدبک اهدا شد.
اورای ساخته مهمت اکیف بویوکاتالای برنده جایزه بهترین فیلم اول جشنواره شد و خرس طلای بهترین فیلم کوتاه جشنواره نیز به فیلم اومبرا به کارگردانی فلورین فیشر و یوهانس کرل اعطا شد و پسر آبی نیز برنده خرس نقره‌ای به انتخاب هیات دوران بخش فیلم کوتاه جشنواره برلین شد.
امسال آخرین دوره‌ای بود که برلیناله با حضور دیتر کاسلیک به عنوان دبیر جشنواره برگزار شد و او از تابستان جای خود را به دو دبیر می‌دهد که همزمان مدیریت جشنواره را بر عهده می‌گیرند.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار