تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

موفقيت در فستيوال هاي فيلم و ارسال موفق

موفقیت در فستیوال های فیلم و ارسال موفق
+ -

موفقیت در فستیوال های فیلم و ارسال موفق

موفقیت در هر کاری نیازمند تیزهوشی شماست!

در طول زمان فعالیت درگاه فیلم ایران، بسیاری از عزیزان فیلمساز و یا نمایندگان آنها با مراجعه و گله مندی نسبت به عدم موفقیت فیلشان ابراز نگرانی زیادی کرده اند، میکنند و انشالله نخواهند کرد! که با بررسی دقیق تیم پخش کنندگی درگاه علت عمده آن عدم موفقیت ها، عدم مشاوره و شناخت فستیوال ها و نیز خود ارسال گری! بوده است.

اگر فرض کنیم که عوامل موفقیت یک فیلم یا فیلمنامه را در فستیوال ها و یا جشنواره های فیلم به دو عامل تقلیل دهیم؛ میتوان گفت که 1) کیفیت محتوایی فیلم و 2) روش و علم پخش کنندگی فیلم از اصلی ترین دلایل موفقیت یا عدم موفقیت فیلم خواهد بود.

در خصوص عامل اول نمی توان نظر و یا قوانینی را تبیین کرد چرا که هر فیلمساز با توجه به علاقه، سلیقه و نگرش خاص خود فیلمنامه ای را می نگارد و سپس کارگردانی میکند بنابراین بررسی ابعاد این عامل در این مقاله نمی گنجد. و اما در خصوص عامل مهم دوم، یعنی نقش پخش کننده ها در موفقیت فیلم:


پخش کنندگی علمی از علوم سینماست. همانطور که فیلمبردار و یا فیلمنامه نویس تخصصی در سینما به شمار می رود پخش کننده نیز یکی از مهمترین تخصص هایست که در سینما وجود دارد. بعضی از دوستان تصور دارند که با دانشی اندک می توانند در این حوزه موفق باشند که در بیشتر موارد با شکست مواجه می شوند.
در فرآیند یک پخش موفق بترتیب مشاوره در پخش و انتخاب صحیح فستیوال ها نقش مهمی را ایفا میکنند. مشاوره در پخش فیلم بدین معناست که کارشناس حوزه ی پخش با بررسی دقیق فیلم از نظر محتوایی و فنی نیازهای لازم را شناساسی کرده و آنها را در اختیار تهیه کننده و یا فیلمساز قرار می دهد تا با رفع و یا تهیه آن نیازها فرآیند پخش آغاز شود. گفتنی است که اگر فیلمی از نظر کیفی و فنی امتیازات لازم را نداشته باشد و نیز قابل اصلاح نیز نباشد مسئولیت ادامه ی فرآیند پخش بر عهده ی فیلمساز است.
پس از مشاوره ابتدایی در خصوص فیلم، فرآیند انتخاب فستیوال ها آغاز شده و لیست فستیوال ها در اختیار فیلمساز قرار می گیرد، که نیازمند تجربه و شناخت کامل پخش کننده نسبت به فستیوال هایی است که سالیانه فراخوان می شوند. بسیار دیده شده است که فیلمسازها با صرف هزینه فراوان و تامین هزینه ورودی فستیوال ها ناموفق بوده اند چرا بعنوان مثال دلیل برتری فستیوالی را نسبت به فستیوال دیگر داشتن هزینه ورودی می داند و بسیار مثال های دیگر....

کاملال بدیهی است که مشاوره قبل از عمل موفقیت در عمل را به همراه خواهد داشت. درگاه فیلم ایران با تمرکز بر این امر این نوید را به شما خواهد داد که اثرتان بهتر از قبل دیده شود.


به منظور پخش موفق فیلمتان مشاوره صحیح را مقدم بر هر اقدامی بدانید تا موفقیت به شما نزدیک شود.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار