تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

حضور بين‌المللي فيلم کوتاه «آواز باد» پژمان وهابيان در جشنواره «Duhok» عراق

حضور بین‌المللی فیلم کوتاه «آواز باد» پژمان وهابیان در جشنواره «Duhok» عراق
+ -

حضور بین‌المللی فیلم کوتاه «آواز باد» پژمان وهابیان در جشنواره «Duhok» عراق

به گزارش «درگاه فیلم ایران» فیلم کوتاه داستانی «آواز باد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «پژمان وهابیان» و پخش‌کنندگی «درگاه فیلم ایران» به مدیریت «علیمحمد اقبالدار» در 9امین دوره جشنواره بین‌المللی «The Duhok International Film Festival» در «کردستان» عراق حضور یافت.

IRAN FILM PORT (An Iranian Films Agency and Distribution) announces formally and proudly that the short film named "Tune Of The Wind" directed by "Pejman Wahabian" has been officially selected for "9th The Duhok International Film Festival" in Iraq 2022. This short film is being distributed by "IRAN FILM PORT" company, under the supervision of "ALIMOHAMMAD EGHBALDAR".
 
 
جشنواره بین‌المللی «The Duhok International Film Festival» رویدادی بین‌المللی است که با قدمتی بالغ بر 9 سال، در «کردستان» عراق برگزار می‌شود. این رویداد سینمایی سعی بر آن داشته تا هویت فرهنگی و جایگاه سینمایی خود را به جای درگیری سیاسی، توسعه دهد و سرزمین هنر پروری را که وام‌دار هنر غنی بین‌النهرین بوده، به جایگاه والای خود بازگرداند. هدف این جشنواره بین‌المللی نمایش فیلم‌های نوآورانه با ارزش هنری بالا و ایجاد فضایی مناسب برای تبادل بین فرهنگ های مختلف و ارزش‌های انسانی است و ایجاد فرصتی برای کاوش در هنری است که با جهان معاصر پیوند دارد. 
جشنواره بین‌المللی «The Duhok International Film Festival» نه تنها مجموعه گسترده‌ای از آثار بین‌المللی را از سراسر جهان ارائه می‌دهد، بلکه هدف آن معرفی سینما کردی در چشم انداز فیلم جهان است. بخش‌های قابل پذیرش برای این آثار در چهار بخش کردستان «ایران، عراق، سوریه و ترکیه» و همچنین بر فیلم‌های خارج از کشور از جمله فیلم‌های ساخته‌شده توسط فیلمسازان کرد ساکن «دیاسپورا» تمرکز دارد.
 
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «ادیب، با پدر و مادر خود، تنها خانواده‌ای هستند که در روستای قحطی زده‌ای به امید یافتن آب مانده‌اند. رگه‌هایی از حسادت به روابط والدین به علت تنهایی مفرط در ادیب به وجود آمده‌ است. یک روز بر حسب اتفاقی ناخواسته موجب مرگ پدر می‌شود و ...»

از عوامل این فیلم می‌توان به: کارگردان و تهیه‌کننده: پژمان وهابیان، فیلمنامه‌نویس: آکو زندکریمی، فیلمبردار: اشکان وهابیان، صدابردار: هیلوان پیرمام، صداگذار: گیسو آزادروش، طراح گریم، صحنه و لباس: شرمین یوسفی، تدوینگر: زانیار لطفی، سرمایه‌گذار: شهلا اسدی، جلوه‌های ویژه: مصطفی حبیبی و بازیگران: امیرمحمد براز، مژده فرجی، عارف نقدی، محمود شریعتی، هیرا صبوری، حفسه خورشیدی و رامین صبوری اشاره کرد.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار