تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

آشنايي با جشنواره اسکاري و بين‌المللي «VIENNA SHORTS» اتريش

آشنایی با جشنواره اسکاری و بین‌المللی «VIENNA SHORTS» اتریش
+ -

آشنایی با جشنواره اسکاری و بین‌المللی «VIENNA SHORTS» اتریش

جشنواره «VIENNA SHORTS» که در گذشته با نام «VIS Vienna Independent Shorts» شناخته شده است، رویدادی بین‌المللی است که برای اولین بار در سال 2004، توسط چند موسسه فعال سینمایی که بر روی آثار کوتاه متمرکز بوده‌اند، تاسیس شد. انجمن متشکل از سینماگران، رویدادی هفت روزه را برنامه‌ریزی و ترتیب داد که در آن به نمایش 125 اثر کوتاه پرداخته شد. از جمله مکان‌هایی که از اولین دوره جشنواره در آن برگزار شد می‌توان به «Top Kino» و «Reformed Church» اشاره کرد. از سال 2005، این جشنواره میزبان انجمن سینمای مستقل بوده است که، توسط برگزارکنندگان اولین دوره جشنواره تأسیس شده بود و برای اولین بار یک رقابت بین‌المللی با نمایش 64 اثر که از سراسر جهان ارسال و پذیرش شده بود، برگزار شد.
 
 
جشنواره «VIENNA SHORTS» در سال 2006 پذیرای 83 اثر در رقابت بین‌المللی خود بوده است که در این دوره توجه ویژه‌ای به به آثار فیلمساز اتریشی «Mara Mattuschka» و فیلم‌های کوتاه اروپای جنوب شرقی شد. در همین دوره از «VIENNA SHORTS» اثری که به مناسبت دویست و پنجاهمین سالگرد تولد «Mozart» تولید شده بود، برای اولین بار در این جشنواره به نمایش درآمد.
 
 
«VIENNA SHORTS» در سال 2007، بخش «Panorama» و «Austrian short films» را برای اولین بار به دیگر بخش‌های رقابت بین‌المللی افزود. 49 اثر کوتاه در بخش رقابت بین‌المللی شرکت داشتند، که 23 فیلم به بخش «Panorama» تعلق داشت. همچنین در سه دوره گذشته، جشنواره میزبانی آثاری از «Paul Bush» ،«Miranda July» و Virgil Widrich» بوده است که توسط «Ars Electronica» مدیریت و برنامه‌ریزی شده بود. «Vienna Independent Shorts» در سال 2008 برای اولین بار بخش بین‌المللی «Vienna's Gartenbaukino» به صورت «world premiere» که شامل نمایش آثار یازده‌ دقیقه‌ای بود، تاسیس کرد و با حضور حدود 1100 مهمان به برگزاری آن پرداخت.
 
311 اثر کوتاه در سال 2009 از سراسر جهان توسط این جشنواره پذیرش شد، که 44 اثر در رقابت بین‌المللی حضور یافتند که 1129 اثر از 54 کشور با محوریت موضوعی خاطرات سال‌های 1939 «شروع جنگ جهانی دوم»، 1989 «سقوط دیوار برلین» و همچنین ایالات متحده و روسیه بوده است.
 
 
«VIS» در سال 2010 در هفت مکان به نمایش آثار جشنواره پرداخت و دو بخش جدید «داستانی» و «مستند» را به رقابت بین‌المللی افزود و جوایزی را با عنوان «انیمیشن آوانگارد» و«اثر ملی» اهدا کرد. بیش از 1800 اثر بین‌المللی با محوریت موضوعی «Dance and Rhythm» برای جشنواره ارسال شد و رویدادهای مبتنی بر موسیقی با همکاری رادیو «FM4» و شرکت پخش «sixpackfilm» برگزار شد.
 
جشنواره «VIENNA SHORTS» با قدمتی بالغ بر دو دهه در سه بخش «داستانی»، «مستند» و «انیمیشن»، در مدیوم «کوتاه» و تحت حمایت «آکادمی جوایز اسکار»، «بفتا» و «آکادمی جوایز اروپا»، جوایز خود را در دو بخش اصلی، هر کدام بین «1000 تا 6000 یورو» اهدا می‌کند. علاوه بر این جوایز، بخش‌های ویژه‌ای چون «بهترین کارگردان زن» و «جوایز ویژه تماشاگران» نیز در نظر گرفته شده و به برگزیدگان اهدا می‌شود.
 
 
 
جهت اطلاع از تاریخ ارسال آثار خود به جشنواره «اینجا» کلیک کنید.
 
 
نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار