تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

آشنايي با جشنواره اسکاري و بين‌المللي فيلم «Cleveland» آمريکا

آشنایی با جشنواره اسکاری و  بین‌المللی فیلم «Cleveland» آمریکا
+ -

آشنایی با جشنواره اسکاری و بین‌المللی فیلم «Cleveland» آمریکا

جشنواره فیلم «Cleveland International Film Festival / CIFF» رویدادی است بین‌المللی که اولین بار در سال 1977 در سالن تئاتر «Cedar Lee» در «Cleveland Heights» برگزار شده است. در سال 1991 انجمن سینماگران تصمیم به تغییر مکان برگزاری جشنواره گرفت و مکان برگزاری جشنواره به سالن سینمای «Tower City» تغییر یافت.

 

«CIFF» تحت حمایت «آکادمی کانادا» و «آکادمی جوایز اسکار» در دو مدیوم «کوتاه» و «بلند» و در بخش‌های «داستانی، مستند، انیمیشن و موزیک ویدیو»، با تمرکز بر موضوعات اجتماعی، فراجنسیتی، زنان و محیط‌ زیست‌، طی 47 سال فعالیت بر این تلاش بوده تا با توجه به محتوای ارائه شده در آثار سینمایی در سطح بین‌المللی تاثیر بسزایی در پیشبرد هنر سینما داشته باشد.

با شروع چهل‌ و سومین دوره جشنواره، در سال 2018، جشنواره شروع به برگزاری رویدادهای «CIFF East» و «CIFF West» کرد که  در «شرق» و «غرب» کلیولند برگزار شد. اما سال 2019، سال بسیار مهمی برای «CIFF» محسوب میش ود چرا که این جشنواره میزبان بیش از 105000 شرکت‌کننده بود.

در سال 2006، جایزه‌ای به یادبود «Greg Gund» به جوایز جشنواره افزوده شد، که به آثاری که تمرکز بر «عدالت اجتماعی» داشته، توسط بنیاد «George Gund» به افتخار تاجر آمریکایی «Greg Gund»، که در یک سانحه هوایی در سال 2005 درگذشت، اهدا می‌شود. بنیاد «George Gund» یک بنیاد خیریه است که در سال 1952 برای ارائه کمک های مالی در زمینه های هنر، مشارکت مدنی، توسعه جامعه، توسعه اقتصادی، سیاست های زیست محیطی و خدمات انسانی، آموزش عمومی، نابرابری نژادی تاسیس شد. از سال 2019، این بنیاد از زمان آغاز به کار خود بالغ بر 722 میلیون دلار کمک مالی کرده است. این دومین بنیاد خیریه بزرگ در کلیولند است.

یکی دیگر از جوایز مهم جشنواره، جایزه «Roxanne T. Mueller» که به بهترین اثر به «انتخاب تماشاگران» تعلق می‌گیرد که هر ساله «از سال 1988» به افتخار «Roxanne T. Mueller»، که منتقد فیلم «Plain Dealer» بود، نامگذاری شده است.

 

 

جهت اطلاع از تاریخ ارسال آثار خود به جشنواره «اینجا» کلیک کنید.
 

 

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار