تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

انيميشن کوتاه «پوتين» به کارگرداني «سيد محسن پورمحسني شکيب» وارد مرحله نيمه‌نهايي اسکار شد

انیمیشن کوتاه «پوتین» به کارگردانی «سید محسن پورمحسنی شکیب» وارد مرحله نیمه‌نهایی اسکار شد
+ -

انیمیشن کوتاه «پوتین» به کارگردانی «سید محسن پورمحسنی شکیب» وارد مرحله نیمه‌نهایی اسکار شد

انیمیشن کوتاه «پوتیــن» به نویسندگی و کارگردانی «سیــد محسن پورمحسنی شکیب» و پخش‌کنندگـی «درگاه فیلم ایران» به مدیریت «علیمحمد اقبالدار»، پس از حضورهای متوالی در جشنواره‌های اسکاری، وارد مرحله نیمه‌نهایی رقابت اسکار دانشجویی شد.
 
IRAN FILM PORT (An Iranian Films Agency and Distribution) announces formally and proudly that the short animation named "The Boot" directed by "Seyed Mohsen Pourmohseni Shakib" has been officially Semifinalist of "Student Academy Awards" in USA 2022. This short animation is being distributed by "IRAN FILM PORT" company, under the supervision of "ALIMOHAMMAD EGHBALDAR"
 
انیمیشن کوتاه «پوتین» پس از حضور در سه جشنواره ورودی اسکار «گوادالاخارا»، «لبو» و «انیمایو»، توانست به عنوان تنها نماینده ایران، واجد شرایط شرکت در اسکار دانشجویی شود و به مرحله‌ی نیمه نهایی «Student Academy Awards» راه یابد. این انیمیشن کوتاه از بین 1796 اثر انتخاب شده و با 54 فیلم منتخب آکادمی، به رقابت می‌پردازد.
 
 
 
جایزه‌ی «Student Academy Awards» جایزه‌ای است که از سال 1976 توسط «آکادمی علوم و هنرهای سینما» به فیلم‌سازانی که مشغول تحصیل در دانشگاه می‌باشند، اهدا می‌گردد. این جایزه در چهار بخش تجربی، مستند، داستانی و انیمیشن به همراه نشان‌های طلا، نقره، برنز و جوایز نقدی به فیلمسازان منتخب تعلق می‌گیرد.

از جمله حضورهای بین‌المللی آثار «سید محسن پورمحسنی شکیب» در دیگر جشنواره‌ها، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • حضور در 37امین دوره جشنواره اسکاری «گوادالاخارا» مکزیک - 2022 / لینک خبر
  • حضور در 22امین دوره جشنواره اسکاری «لبو» شیلی - 2022 / لینک خبر
  • حضور در 17امین دوره جشنواره اسکاری «انیمایو» اسپانیا - 2022 / لینک خبر
  • حضور در 37امین دوره جشنواره «آلپیناله» اتریش - 2022 / لینک خبر
  • حضور در 38امین دوره جشنواره Cartoon Club - ایتالیا 2022 / لینک خبر
  • کسب جایزه «بهترین انیمیشن» در هجدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دانشجویی «نهال» 1401 / لینک خبر
در خلاصه این انیمیشن آمده است که: «پرنده‌ای در شهری جنگ‌زده که در آن چیزی جز اجساد مرده نیست، به دنبال غذا می‌گردد تا به جوجه‌هایش غذا بدهد ...»
از عوامل این انیمیشن می‌توان به: نویسنده و کارگردان: سید محسن پورمحسنی شکیب، کارگردان هنری: پژمان ماله‌میر، تهیه‌کنندگان: انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر رشت  و سید محسن پورمحسنی شکیب، انیمیشن و استوری بورد آرتیست: پژمان ماله‌میر، طراح کاراکتر و پس‌زمینه: پژمان ماله‌میر، رنگ‌آمیزی: مریم جعفری، طراحی و ترکیب صدا: محمد زمان‌ثانی و فولی افکت: مریم یعقوبی اشاره کرد.

 

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار