تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

حضور بين‌المللي مستند کوتاه «نان» ليلا نخعي در جشنواره «Festival Pao de Portugal» پرتغال

حضور بین‌المللی مستند کوتاه «نان» لیلا نخعی در جشنواره «Festival Pao de Portugal» پرتغال
+ -

حضور بین‌المللی مستند کوتاه «نان» لیلا نخعی در جشنواره «Festival Pao de Portugal» پرتغال

به گزارش «درگاه فیلم ایران» مستند کوتاه «نان» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «لیلا نخعی» و پخش‌کنندگی «درگاه فیلم ایران» به مدیریت «علیمحمد اقبالدار» در دومین حضور بین‌المللی خود در جشنواره بین‌المللی «Festival Pao de Portugal» پرتغال، حضور یافت.

IRAN FILM PORT (An Iranian Films Agency and Distribution) announces formally and proudly that the short documentry named "Bread" directed and produced by "Leyla Nakhaei" has been officially selected for "Festival Pao de Portugal" in Portugal 2022. This short documentry is being distributed by "IRAN FILM PORT" company, under the supervision of "ALIMOHAMMAD EGHBALDAR".

جشنواره‌ی بین‌المللی «Festival Pao de Portugal»، رویدادی بین‌المللی است که با هدف ترویج فرهنگ بومی «نان» و پاسداشت تاریخ، از سال 2014 در پرتغال برگزار می‌شود. این جشنواره با تکیه بر سنت‌ها، بدون آنکه مانع از خلق و پذیرش آثار با مفهوم نوآورانه شود، هر ساله، آثار بسیاری را از سراسر جهان پذیرا می‌باشد. سنت تهیه نان در «Albergaria-a-Velha» قرن‌هاست که قدمت دارد و در این منطقه تنها نان سنتی تولید می‌شود که نقش بسزایی در پیشرفت زندگی روزمره مردم و فرهنگ منطقه ایفا می‌کند. گفتنی است تبدیل شدن این مکان به پایتخت نان کشور پرتغال، با وجود صدها آسیاب در سراسر منطقه، امری طبیعی و ناگزیر بوده است.

از دیگر افتخارات بین‌المللی این مستند کوتاه می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

  • حضور در جشنواره «Women’s International Film Festival» نیجریه 2022 / لینک خبر

در خلاصه داستان این فیلم مستند آمده است: «زن جوانی که برای تامین هزینه زندگی فرزندانش از بیابان خاک می‌آورد و تنور می‌سازد.»

از عوامل این فیلم می‌توان به: تهیه کننده و کارگردان: لیلا نخعی اشاره کرد.

جهت مشاهده لینک جشنواره «اینجا» کلیک کنید.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار