تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

جشنواره فيلم کوتاه موج کيش محفلي براي رفاقت است تا رقابت

جشنواره فیلم کوتاه موج کیش محفلی برای رفاقت است تا رقابت
+ -

جشنواره فیلم کوتاه موج کیش محفلی برای رفاقت است تا رقابت

به گزارش «درگاه فیلم ایران» به نقل از «روابط عمومی سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش»،ابراهیم حصاری دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیشجشنواره فیلم کوتاه گفت موج کیش محفلی برای رفاقت است و بعد رقابت. او همچنین با اعلام این مطلب افزود: جزیره‌ی کیش این قابلیت را دارد که به کانون توجه اهالی فرهنگ و هنر کشور تبدیل شود و رویدادهای فرهنگی و هنری اخیر، دلیلی بر این ادعا است.

حصاری سومین جشنواره فیلم موج کیش را جشنواره ای متفاوت و با ویژگی های جدید دانست و در ادامه‌ی صحبت‌های خود اذعان داشت: یکی از رویدادهای ویژه‌ی این جشنواره، بخش "فیلمنامه‌" آن است که برای اولین بار برگزار خواهد شد. وی افزود معتقدم ارتقای سینمای کوتاه در گروی حمایت و نگاه ویژه به بخش فیلمنامه است. دریا و بیکرانگی‌اش از دیرباز دستمایه‌ی آثار فاخر هنری بسیاری بوده است و هر اثر که به گونه ای مستقیم و یا استعاری به این موضوع اشاره داشته باشد، امکان رقابت در دو بخش فیلمنامه و فیلم را خواهد داشت.

 حصاری همچنین "سفر" را یکی از موضوعات مهم این دوره از جشنواره اعلام کرد و گفت: سفر، مهاجرت، جابجایی، جنبش و پویایی خاصیت زندگی است و از تولد تا مرگ یکی از مهمترین رویدادهای زندگی بشری است.

وی همچنین از ایجاد بخش جدیدی با نام "چشم انداز فیلمسازان کیش" خبر داد و گفت : فیلمسازان جزیره‌ی کیش این امکان را دارند تا علاوه بر بخش اصلی، در بخش ویژه ای با عنوان "چشم انداز فیلمسازان کیش" شرکت کرده و با یکدیگر به رقابت بپردازند. دبیر جشنواره موج کیش افزود: مسلما نگاه ویژه ای به فیلمسازان خطه‌ی جنوب خواهیم داشت و حضور گسترده‌ی این هنرمندان یکی از دغدغه‌های اصلی ما می‌باشد. استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت حداکثری فیلمسازان و فعالان فیلم کوتاه در روند اجرایی جشنواره از اولویتهای اصلی برگزار کنندگان این دوره از جشنواره می‌باشد.

گفتنی است سومین دوره‌ جشنواره ملی فیلم کوتاه موج کیش، 10 تا 12 اسفند سال جاری در دو بخش فیلم و فیلمنامه‌ کوتاه به دبیری ابراهیم حصاری و در جزیره‌ کیش برگزار خواهد شد. علاقمندان برای شرکت در سومین جشنواره‌ فیلم موج تا 15 دی‌ماه فرصت دارند آثار خود را از طریق وب‌سایت رسمی جشنواره www.mowj.kish.ir به ثبت رسانده و به آدرس دبیرخانه‌ جشنواره (کیش، خیابان سنایی، مقابل مسجد امیر (ع)، ساختمان بساک، طبقه دوم، دبیرخانه سومین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش، کدپستی: 7941773899) ارسال نمایند.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
 
 
 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار