تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×

رونمايي از کتاب «صدا و موسيقي در فيلم مستند» در جشنواره سينما حقيقت

رونمایی از کتاب «صدا و موسیقی در فیلم مستند» در جشنواره سینما حقیقت
+ -

رونمایی از کتاب «صدا و موسیقی در فیلم مستند» در جشنواره سینما حقیقت

به گزارش درگاه فیلم ایران و به نقل از «روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت»،مراسم رونمایی از کتاب فیلم مستند «صدا و موسیقی در فیلم مستند» با حضور نازنین اردوبازارچی مترجم و احمد الستی پژوهشگر و استاد دانشگاه در ششمین روز جشنواره بین المللی سینماحقیقت در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.
کتاب فیلم مستند «صدا و موسیقی در فیلم مستند» نوشته هالی راجرز درباره بحث صدا و موسیقی در فیلم مستند است که در سال 2015 نوشته شده، جلد آن را پرویز بیانی طراحی کرده و با قیمت30 هزار تومان در نشر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منتشر شده است.
در یادداشتی که پشت جلد این کتاب درج شده، آمده است که؛ «موسیقی به تصویر جان می بخشد. درست همان طور که بدن ها و اندام حسی ما جهان اطراف را چیزی ورای انباشتی از حقایق، چیزی مثل میدان رقابت نیروها و جاذبه ها، نقاط کانونی و فضاهای خالی درک می کنند. موسیقی که شاید دلیل چرخش زمین باشد. می تواند به طریقی جذاب و ماندگار به مستندهایی جان ببخشد که این جهان را باز می نمایند. مقالات این کتاب با محوریت فیلم مستند و از دیدگاه های مختلف به چگونگی این امر می پردازد. هالی راجرز، نخستین – و مسلماً نه آخرین – کتاب را در باب نادیده گرفته شده ترین جزء فیلم مستند، یعنی موسیقی، به ما عرضه کرده است. این کتاب نه تنها نخستین بلکه بهترین درک و ارائه از این موضوع است و بستری مناسب برای آثاری که پس از آن خواهند آمد. بین نیکولز/آوریل 2014»
این مراسم جمعه 23 آذرماه ساعت 18 و 30 دقیقه در سالن شماره دو پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت
آخرین اخبار