کانال تلگرام درگاه فیلم ایران

فیلم‌های کوتاه / برگزیده‌های درگاه فیلم ایران

در راستای سیاست‌های «درگاه فیلم ایران» به عنوان «تخصصی‌ترین مرکز ارسال و پخش فیلم به فستیوال‌های خارجی» که بر ارتقای سطح دانش فیلمسازان استوار است، تصمیم به آن شد که با معرفی فیلم‌های کوتاه شاخص بین المللی که توسط کارشناسان «درگاه فیلم ایران» انتخاب می شوند، این فیلم ها را، به مرور در صحفه جاری به نمایش بگذارد. هر فیلم پس از اتمام دوره ی نمایش خود بصورت لینک در انتهای صفحه آرشیو خواهد شد.

به دلیل حفظ شئونات و قوانین جاری در «درگاه فیلم ایران» ، پلان‌های غیر قابل نمایش تار و یا صدای آن تغییر کرده است. ذکر این نکته الزامی که گاها به دلیل اهمیت این مدل از صحنه ها، بجای حدف آن پلان‌ها، فیلم مذکور توسط تیم ارزیابی فیلم انتخاب نخواهد شد.

اطلاعات فیلم

نام فیلم: آتش / FIRE (POZAR)
نام کارگردان: David Lynch
محصول: 2015
کشور سازنده: آمریکا
اطلاعات کلی: دیوید لینچ هدیه‌ایی که طرفداران او مدت‌ها منتظرش بودند را به آن‌ها داد؛ تماشای آنلاین و رایگان انیمیشن کوتاه او به نام (Fire (Pozar از سال ۲۰۱۵ تا به امروز، امکان‌پذیر نبود. دیوید لینچ در ابتدا اعلام کرد که این انیمیشن در سال ۲۰۱۵ محصول همکاری بین او و موسیقی‌دان لهستانی آمریکایی، مارک زبروفسکی، است . زبروفسکی و لینچ قبلا در ساخت آلبوم موسیقی «Polish Night Music» که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، همکاری داشته‌اند. این دو یک سال قبل از آن با یکدیگر آشنا شدند؛ زمانی‌که دیوید لینچ او را به‌عنوان مترجم خود در زمان فیلم‌برداری فیلم «‌Inland Empire»، در شهر لادز لهستان استخدام کرد. دیوید لینچ نخستین اطلاعات انیمیشن (Fire (Pozar را در سال ۲۰۱۵ در دانشگاه موسیقی در اختیار طرفداران قرار داد و گفت: تمام برنامه‌ی ما این بود که من از اهداف و اطلاعات این پروژه چیزی را با شما در میان نگذارم و مارک هم به شیوه‌ی خودش تصاویری را برای شما خلق کند ولی به شما میگویم که این یک تجربه‌ی بسیار عالی و موفقیت آمیز بود و من عاشق موسیقی‌هایی هستم که مارک برای گروه ارکستر پندرسچی، ساخته است. همچنین مارک زبروفسکی درباره‌ی این انیمیشن صحبت کرد و گفت: من فکر می‌کردم که این انیمیشن به یک اثر بسیار غمگین و شاعرانه تبدیل شود، من به‌صورت غیر صریح تلاش می‌کردم که کارهایی که دیوید درحال انجام آن‌ها بود را به بیننده نشان دهم؛ برای مثال در لحظاتی از انیمیشن شما با چیزی مانند طوفان تگرگ روبه‌رو می‌شوید که من سعی کردم با نت‌های بسیار آرام آن را همراهی کنم و رفته رفته این نت‌های آرام را با نت‌‌های در حال افزایش تلفیق کردم که مدام درحال بالا رفتن هستند. (به نقل از زومجی)
لینک فیلم: https://www.youtube.com/watch?v=BXTLsQBJSVc&list=PLTPQcjlcvvXHSVp-ehnxbD9i4wQ9C_qMO

نمایش فیلم


آرشیو فیلم ها:

    Shadow Animals / Jerry Carlsson Link

  • FIRE (POZAR) / David Lynch Link