کانال تلگرام درگاه فیلم ایران
جشنواره بین المللی فیلم «ونیز»
38 0
جشنواره بین المللی فیلم «ونیز» (Venice Film Festival)
دسته فستیوال: کوتاه و بلند
ژانرهای قابل پذیرش: Animation Documentary Experimental Fiction
سطح فستیوال: A+
لینک کوتاه و استاندارد: iranfilmport.com/festival/80
توضیحات

جشنواره فیلم «ونیز» با نام کامل Mostra Internazionale d'Arte Cinematografica di Venezia دومین جشنواره فیلم از نظر قدمت و جزو غول های فستیوالی جهان چون «کَن»، «برلین»، «تورنتو»، «ساندنس» و «تریبیکا» بشمار می‌آید. این فستیوال عضو اصلی «فدراسیون بین المللی انجمن تهیه کنندگان فیلم» (International Federation of Film Producers Association) نیز می باشد.

جشنواره فیلم ونیز نخستین بار در سال 1932 میلادی برگزار شد و در کنار جشنواره‌هایی چون «کن» و «برلین» از پر اهمیت ترین رخدادهای سینمایی اروپا و جهان بشمار می‌آید. جشنواره فیلم ونیز در طول سال‌های جنگ دوم جهانی برگزار نشد و در برخی سال‌ها، بخش مسابقه آن فعال نبوده است.

جایزه اصلی جشنواره ونیز، «شیر طلایی» نام دارد. همچنین در این جشنواره، جایزه‌ای به نام «جایزه انسانیت» وجود دارد. این جایزه که مبلغ آن 50 هزار دلار است، به سینماگران و بازیگرانی اهدا می‌شود که خود را وقف فعالیت‌های انسان‌دوستانه می‌کنند. همچنین جایزه «جام روباه» به بهترین بازیگران زن و مرد اهدا می‌شود. از سال 2002 به بعد «جایزه سان مارکو» برای بهترین فیلم بخش ضد جریان اختصاص داده شد. از طیف وسیعی برنامه‌های جداگانه می توان به «نمایشگاه بین‌المللی هنر» ونیز نیز اشاره کرد. جشنواره بین‌المللی موسیقی معاصر ونیز، جشنواره بین‌المللی تئاتر ونیز، نمایشگاه بین‌المللی معماری ونیز، جشنواره بین‌المللی رقص معاصر ونیز و جشنواره بین‌المللی کودکان و نوجوانان کارناوال ونیز به صورت جداگانه زیر نظر مجموعه جشنواره‌های ونیز برگزار می‌شود.

هدف این جشنواره افزایش آگاهی و ارتقا سطح سینمای بین المللی در همه اشکال آن به عنوان هنر، سرگرمی و به عنوان یک صنعت، با روحیه ای از آزادی و گفتگو است. همچنین یک بخش ویژه بمنظور مرمت آثار و فیلم های کلاسیک به عنوان سهمی در درک بهتر تاریخ سینما خصوصاً به نفع مخاطبان جوان اختصاص یافته است.

شاخص‌های ویژه این فستیوال

فیلم هایی قابل پذیرش است که در زمان برگزاری جشنواره تنها یک سال از تولید آن گذشته باشد.

قوانین و مقررات

فیلم هایی پدیرش خواهند که قبل از حضور در این جشنواره، در رویداد جهان دیگری حضور نداشته باشد.

تاریخ اتفاقات جشنواره
تاریخ شروع پذیرش:1399/10/29
تاریخ اعلان نتایج:1400/5/11
تاریخ شروع مراسم:1400/6/10
تاریخ پایان مراسم:1400/6/20
بخش‌ها و هزینه‌ها
کوتاه

ددلاين شماره: 1
تاریخ: 1400/4/20
مقدار ورودی: 70 دلار
باز است

بلند

ددلاين شماره: 1
تاریخ: 1400/4/20
مقدار ورودی: 150 دلار
باز است

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما