کانال تلگرام درگاه فیلم ایران

ویژگی و تفاوت‌های درگاه فیلم ایران

چرا درگاه فیلم ایران را جهت پخش فیلم‌مان انتخاب کنیم؟

این بهترین و تنها سوالی است که موقع تصمیم گیری در خصوص یک پخش کننده باید از خود بپرسید. اگر در جواب این سوال نتوانید ویژگی های شاخص آن پخش کننده را بشمارید، حتما شک کنید!

به موارد زیر دقت کنید، شاخص هایی را خواهید خواند که ننها می توانید در یک پخش کننده حرفه‌ای یافت شود، ملاک از نگارش شاخص های زیر تنها بیان ویژگی های درگاه فیلم ایران (IFP) نیست، بلکه راه و رسمی است که به شما کمک خواهد کرد، یک پخش کننده حقیقی را از غیر حقیقی که به شدت زیاد شده است تشخیص دهید.


Contract | قرارداد کاری

یکی از بزرگترین ضعف های پخش کننده نماهای فعال! عدم سازوکار حقوقی و قانونی است. در این چند سال تجربه کاری درگاه فیلم ایران به کرات دیده شده است که افراد بسیار نامید و خشمگین از پخش کننده سابق خود، تماس حاصل کرده و بیان می کنند که وی اخبار را به درستی منتقل نکرده ویا پس از دریافت لوح تقدیر و جوایز آنها را تحویل نداده است. اخذ قرارداد کاری فی مابین پخش کننده و نماینده رسمی فیلم از اساسی ترین اصول ساختاری درگاه فیلم ایران است. این قرارداد کاری در مرحله اول بصورت دیجیتال در اختیار نمایندگان فیلم قرار خواهد گرفت و در مرحله دوم در صورت تمایل افراد بصورت پستی ارسال خواهد شد.


Media-Making | رسانه سازی

درگاه فیلم ایران برای اولین بار در ایران به پشتوانه ی متخصصین بخش رسانه ای خود، تمامی اقدامات لازم جهت معرفی فیلم ، فیلمساز و عوامل به دنیای عظیم و تاثیرگذار رسانه (MEDIA) را انجام خواهد. امکانی که در یک پخش موفق بسیار تاثیرگذار است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش «رسانه سازی - Media-Making» کلیک کنید


Categorization | طبقه بندی

یکی از بزرگترین ضعف های پخش کننده نماها! و حتی پلتفرم ها، عدم توانایی در تفکیک جشنواره ها بصورت مشخص است. بعنوان مثال وقتی از آنها در خواست می کنید که فستیوال های سطح متوسط را به شما معرفی کنند قطعا به سراغ فستیوال هایی می روند که اسم آن فستیوال ها ناشناخته باشد چرا که از نظر خیلی ها فستیوال ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند، دسته اول فستیوال هایی هستند که همه میشناسند مانند کن، کلرمون، ونیز ،برلین و ... و دسته ی دوم فستیوال هایی که اسمشان را نشنیده ایم مانند شیکاگو ، ای اف آی و ... در صورتی که به هیچ عنوان این تقسیم بندی صحیح نمی باشد. بسیارند فستیوال هایی که اسم هایشان بسیار عجیب و ناشناخته اند ولی حتی جزو فستیوال های اسکاری هستند. درگاه فیلم ایران با بررسی بسیار دقیق سعی کرده است تمامی فستیوال های موجود را به چهار دسته کلی تقسیم کنند. همچنین گفتنی است از آنجایی که در سال حدودا 5 الی 6 هزار فستیوال فراخوان می شود پوشش و تفکیک همه آنها غیر منطقی است.

درگاه فیلم ایران (IFP) فستیوال ها را در چهار دسته ی A+ A B C دسته بندی خواهد کرد.


Own Page | صفحه شخصی

درگاه فیلم ایران برای اولین بار در ایران این امکان را فراهم کرده است که فیلمسازان و تهیه کنندگان با ایجاد حساب کاربری بتوانند دارای صفحات اختصاصی خود با آدرسی منحصربفرد باشند. با این امکان شما می توانید فیلم های خود را لیست کرده و با تکمیل رزومه از این صفحات بعنوان صفحه ی معرفی خود و فیلمتان استفاده کنید.

www.iranfilmport.com/[Username]


Identity | هویت سنجی

از آنجایی که درگاه فیلم ایران امکان معرفی فیلمسازان و آثارشان را فراهم کرده است این دغدغه وجود خواهد داشت که صحت ادعای آنها در خصوص وجود آن آثار و هویت شخصیشان چقدر خواهد بود. از این جهت درگاه فیلم ایران بیان می کند که تمامی آثار و همچنین روزمه و افتخارات فیلمساز با اعطای نشان اعتماد درگاه بروی آن اثر و روزمه افراد حاکی از اصالت و حقیقی بودن آن است. فیلمسازان و آثاری که دارای لوگو یا نشان نماد اعتماد درگاه فیلم ایران نمی باشند، مسئولیت صحت ادعایشان بر عهده ی خودشان است و درگاه فیلم ایران هیچگونه مسئولیتی در خصوص آن نخواهد داشت. هچنین از بازدید کنندگان محترم این پروفایل ها درخواست داریم که این نماد را ملاک تصمیم گیری خود در خصوص فیلمساز و آثار وی قرار دهند.

اعتماد سازی

نمونه نماد اعتماد درگاه فیلم ایران


Consulting | مشورت

اساس ساختار درگاه فیلم ایران نخست بر مشاوره استوار است چرا که توانایی پخش فیلم در حد آشنایی ابتدای با پلتفرم های رایج و یا آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی آخرین مرحله از یک پخش فیلم محسوب می شود ولی آنچیزی که حائز اهمیت است شناساسی درست فستیوال است نه طریق ارسال به آن!

جهت آشنایی با فرآیند مشاوره درگاه فیلم ایران کلیک کنید


Dedicated Email | ایمیل اختصاصی

و باز هم برای اولین بار در ایران، درگاه فیلم ایران برای تمامی کاربران خود یک پست الکترونیکی با نام و مشخصات شخصی‌شان در نظر گرفته تا بتوانند از آن در تبادلات مجازی خود استفاده کنند.

[username]@iranfilmport.com