تخصصی‌ترین مرکز پخش و ارسال فیلم به فستیوال‌های بین‌المللی درگاه فیلم ایران
×
جشنواره طراحی کاراکتر انیمیشن «پیکتوپلاسما»
167 0
جشنواره طراحی کاراکتر انیمیشن «پیکتوپلاسما» (Pictoplasma Animation)
دسته فستیوال: کوتاه
ژانرهای قابل پذیرش: Animation
سطح فستیوال: A
لینک کوتاه و استاندارد: iranfilmport.com/festival/171
توضیحات

بیستمین دوره جشنواره انیمیشن «پیکتوپلاسما» در برلین برگزار خواهد شد. این جشنواره گرایش‌هایی در طراحی و هنر شخصیت‌پردازی را به نمایش می‌گذارد. این رویداد نمایی کلی از انیمیشن‌های بین‌المللی، فیلم‌های کوتاه، موشن گرافیک و کارهای تجربی را ارائه می‌دهد که بر روی تصاویر و روایت‌های شخصیت محور تمرکز دارند.

«پیکتوپلاسما» تلاش می کند رویدادی پیشرو در جهان برای طراحی و هنر شخصیت‌پردازی معاصر باشد. این پروژه مبحث میان رشته‌ای، توسعه و ترویج نسل جدیدی از واژگان بصری تصویرسازی تا انیمیشن، بازی تا طراحی تعاملی، و شهری تا هنرهای گرافیکی را پیش می‌برد.

«پیکتوپلاسما» از زمان آغاز به‌ کارش از سال 2004، در بهار هر سال شهر برلین را تبدیل به یک گردهمایی بین‌المللی کرده و از هنرمندان و افراد خلاق در حوزه‌های گوناگون هنری که راه‌گشای مسیر فرهنگ بصری در آینده هستند استقبال می کند. در این رقابت شرکت کنندگان باید یک کاراکتر انیمیشن خلاقانه و جدید طراحی و پویانمایی کنند.

 

شاخص‌های ویژه این فستیوال

جوایز:

  • تمام فیلم‌های کوتاه انیمیشن منتخب (تجربی، روایی، غیرروایی، سفارشی یا فیلم‌های دانشجویی) برای ارائه در بیستمین جشنواره «پیکتوپلاسما» که قرار است در ماه می 2024 در برلین برگزار شود، در نظر گرفته می‌شوند.
قوانین و مقررات

آثار ارسالی باید به زبان انگلیسی یا دارای زیرنویس انگلیسی باشند.

هر فیلم/انیمیشن ارسالی باید با فرم pdf تکمیل شده ثبت نام همراه باشد.

زمان فیلم آثار انیمیشن در نظر گرفته شده برای انتخاب رسمی جشنواره بین 01:00 تا 15:00 دقیقه است.

هرگونه اسناد، فایل یا سایر مطالب ارسالی عودت داده نخواهد شد و به عنوان بخشی از آرشیو پیکتوپلاسما در مالکیت آن باقی می ماند.

هر فیلم/انیمیشن ارسالی باید به عنوان یک فایل HD قابل دانلود از طریق لینک دانلود به صورت فایل 1080p Full HD Quicktime.mov (ProRes یا کیفیت بالا H264/mp4) ارائه شود.

 

تاریخ اتفاقات جشنواره
تاریخ شروع پذیرش:1402/7/15
تاریخ اعلان نتایج:1403/1/13
تاریخ شروع مراسم:1403/2/12
تاریخ پایان مراسم:1403/2/16
بخش‌ها و هزینه‌ها
کوتاه

ددلاين شماره: 1
تاریخ: 1402/11/12
مقدار ورودی: 0 دلار
بسته شده است

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما