کانال تلگرام درگاه فیلم ایران

معرفي برگزيدگان چهاردهمين جشنواره «سينماحقيقت»

معرفی برگزیدگان چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت»

معرفی برگزیدگان چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت»

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از پایگاه خبری فیلم کوتاه، اولین بخش از اهدای جوایز جشنواره به بخش مسابقه کارآفرینی اختصاص داشت که با حضور داوران سعید رشتیان، سیدوحید حسینی و لقمان خالدی همراه بود.
در این بخش بنا بر نظر هیات داوران فیلم «خالقین کوچک» ساخته سهراب نوربخش شایسته تقدیر دانسته شد که جایزه نقدی 70 میلیون ریال را دریافت کرد.
جایزه سوم: کتایون جهانگیری، کارگردان فیلم «زیر این شهر باران می‌بارد»
جایزه دوم: فرشاد اکتسابی کارگردان فیلم «ف.الف»
جایزه اول: مصطفی رزاق کریمی کارگردان فیلم «راه ناتمام، اصغر قندچی»
در ادامه جایزه‌ شبکه مستند سیما توسط محسن یزدی - مدیر شبکه - شامل 120 میلیون ریال و لوح تقدیر به فیلم «هجده هزار پا» به کارگردانی مهدی شامحمدی اهدا شد.
بخش بعدی اهدای جایزه‌ها برای آثار ویژه کرونا بود که مهرداد اسکویی، احمد الستی و محمد کیاسالار داوران آن بودند و برگزیده‌های آن به شرح زیر معرفی شدند.
جایزه سوم:‌ جواد یقموری و مهدی امینی کارگردان‌های فیلم «تنگنای»
جایزه دوم: مسعود دهنوی کارگردان فیلم «قطعه 19»
جایزه اول: مجید شیدا کارگردان فیلم «پسقله»
لوح افتخار و جایزه ویژه جشنواره در این بخش به هاشم مسعودی و محسن جهانی کارگردان‌های فیلم «آنجا سپیده‌دم» - فیلمی که با موبایل تصویربرداری شده بود - اهدا شد.
معرفی برگزیده‌های جایزه شهید آوینی دیگر بخش این مراسم بود که محمدحسین حقیقی، محمد داوودی و پژمان لشگری‌پور داوری آثار آن را برعهده داشتند.
جایزه سوم: علی‌محمد ذوالفقاری کارگردان فیلم ««گزارش رمادی»
جایزه دوم: حسن جعفری کارگردان فیلم «چلچلای سفری»
جایزه اول: مهدی شامحمدی کارگردان مستند «هجده هزار پا»
جایزه ویژه این بخش به وحید فرجی کارگردان مستند «محسن ژاپنی» و رضا اعظمیان کارگردان فیلم «جزیره ماهی» اهدا شد.
در جشنواره امسال یک جایزه ویژه به نام و یاد سردار شهید قاسم سلیمانی با عنوان «سرباز وطن» تدارک دیده شده بود که توسط حمیدی مقدم به ساسان فلاح‌فر (کارگردان) و حسن قائدی (شخصیت اصلی فیلم) مستند «چشم ایرانی» اهدا شد.
برترین‌های بخش ملی این دوره از جشنواره با حضور داوران معرفی شدند.
داوری آثار این بخش برعهده حسام اسلامی، مرتضی پایه‌شناس، آیدا پناهنده، خسرو دهقان، علی راضی، سید سلیم غفوری و علی لقمانی بود.
برگزیده بهترین نویسنده و گوینده گفتار متن: امیرمسعود حسینی و سیامک صفری برای فیلم «طاهر»
برگزیده بهترین صدا: آرش قاسمی صداگذار فیلم «سنجاقک‌‏های برکه خشک»
برگزیده بهترین پژوهش: مهرداد شیخان برای مستند «انیمیشن ایرانی»
برگزیده بهترین موسیقی: کیاوش صاحب نسق برای فیلم «آخرین نفس‎ها»
برگزیده بهترین تدوین: مصطفی گندمکار و سوگل مرادی برای فیلم «هوبره»
برگزیده بهترین فیلمبرداری: داوود رحمانی برای فیلم «کل فاطمه»
جایزه ویژه هیات داوران به دلیل بحران ویژه به بجران زیست محیطی خاک و توجه به امر پژوهش به فیلم «بر سر خاک» به کارگردانی محسن خان جهانی اهدا شد.
برگزیده بهترین کارگردانی مستند کوتاه: علی اسدی و رسول داوری برای فیلم «برانازا» (برادر خشکی‎ها)
برگزیده بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند: مهدی زمانپورکیاسری برای «کل فاطمه»
برگزیده بهترین کارگردانی مستند بلند: عطیه زارع‌آرندی برای فیلم «جاهای خالی پر شود»
برگزیده بهترین فیلم (تهیه‌کننده):‌ عطیه زارع آرندیبرای فیلم «جاهای خالی پر شود»
جایزه ویژه دبیر جشنواره به پاس مجدانه برای ثبت بخشی از فرهنگ ایران و جلب سرمایه‌های بخش خصوصی برای تولید مستندی فاخر به راحیل صحرایی و علیرضا دهقان تهیه‌کننده‌های مستند «ایساتیس» اهدا شد.
در پایان این مراسم، جایزه فیلم از نگاه تماشاگر که انجمن تهیه‌کنندگان مستند خانه سینما مسئولین شمارش آن را برعهده داشت به تقی امیرانی برای «کودتای 53» تعلق گرفت.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام  
ایمیل  
نظر شما  
+ مشاهده لینک های اصلی سایت