کانال تلگرام درگاه فیلم ایران

اسامي فيلم هاي جشنواره ونيز 2020 اعلام شد

اسامی فیلم های جشنواره ونیز 2020 اعلام شد

اسامی فیلم های جشنواره ونیز 2020 اعلام شد

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از خبرگزاری مهر، جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز به عنوان نخستین جشنواره مهم بین‌المللی که قصد دارد در دوره بحران کرونا به صورت فیزیکی برگزار شود، دقایقی پیش اسامی فیلم‌های حاضر در این دوره را اعلام کرد.

در کنفرانس خبری مجازی ونیز، آنتونی باربرا از فیلم «خورشید» جدیدترین ساخته مجید مجیدی به عنوان یکی از فیلم‌های بخش رقابتی جشنواره ونیز نام برد. دو فیلم «جنایت بی دقت» به کارگردانی شهرام مکری و «دشت خاموش» از احمد بهرامی نیز نمایندگان سینمای ایران در بخش افق‌های جشنواره ونیز هستند.

هفتاد و هفتمین فستیوال بین‌المللی ونیز از تاریخ 2 تا 12 سپتامبر (12 تا 22 شهریور 1399) برگزار می‌شود.

در عین حال اعلام شده بود که فیلم «رابطه‌ها» ساخته دانیله لوچتی کارگردان ایتالیایی آغازگر این دوره از جشنواره ونیز خواهد بود.

سایر فیلم‌های راه‌یافته به این دوره از جشنواره فیلم ونیز به شرح زیر است؛

بخش رقابتی

«بین مردن»، به کارگردانی حلال بیداروف (آذربایجان، ایالات متحده)

«خواهران ماکالوسو»، به کارگردانی اما دانته (ایتالیا)

«دنیایی که در راه است»، به کارگردانی مونا فستوولد (ایالات متحده)

«نظم جدید»، به کارگردانی میشل فرانکو (مکزیک، فرانسه)

«معشوقان»، به کارگردانی نیکول گارسیا (فرانسه)

«لیلا در حیفا»، به کارگردانی آموس گیتایی (اسرائیل، فرانسه)

«هم‌قطاران عزیز»، به کارگردانی آن دری کونچالوفسکی (روسیه)

«همسر یک جاسوس»، به کارگردانی کیوشی کوراساوا (ژاپن)

«فرزندان خورشید»، به کارگردانی مجید مجیدی (ایران)

«تکه‌هایی از یک زن»، به کارگردانی کورنل موندروزو (کانادا، مجارستان)

«خانم مارکس»، به کارگردانی سوزانا نیکیارلی (ایتالیا، بلژیک)

«پدر ما»، به کارگردانی کلادیو نوچه (ایتالیا)

«هرگز دیگر برف نمی‌بارد» به کارگردانی مالگورزاتا زوموسکا و میکال انگلرت (لهستان، آلمان)

«مرید»، به کارگردانی چایتانیا تامانه (هند)

«و فردا، کل دنیا»، به کارگردانی جولیا وون هاینز (آلمان، فرانسه)

«سرزمین خانه بدوش‌ها» به کارگردانی کلویی زائو (ایالات متحده)

 

بخش خارج از رقابت-داستانی

«رابطه‌ها» به کارگردانی دانیله لوچتی (ایتالیا) – فیلم افتتاحیه

«بگذار بروم» به کارگردانی استفانی موردینی (ایتالیا) – فیلم اختتامیه

«Mandibules» به کارگردانی کوئنتن دوپیو (فرانسه / بلژیک)

«عشق پشت عشق» به کارگردانی آن هویی (چین)

«آساندیرا» به کارگردانی سالواتوره مرئو (ایتالیا)

«دوک» به کارگردانی راجر میچل (بریتانیا)

«شب در بهشت» به کارگردانی پارک سون-جانگ (کره جنوبی)

«وضعیت پشه» به کارگردانی فیلیپ یان ریمشا (لهستان)

 

فیلم‌های خارج از مسابقه – غیرداستانی

«زندگی ورزشی» به کارگردانی ابل فرارا (ایتالیا)

«مجنون، نه دیوانه» به کارگردانی الکس گیبنی (آمریکا)

«گرتا»، به کارگردانی نیتن گروسمن (سوئد)

«سالواتوره - کشف‌ساز رویایی»، به کارگردانی لوکا گوادانینو (ایتالیا)

«حساب نهایی» به کارگردانی لوک هالند (بریتانیا)

«حقیقت زندگی شیرین»، به کارگردانی جیزپه پدرسولی (ایتالیا)

«ملکول»، دنیل سگره (ایتالیا)، به کارگردانی عنوان پیش از افتتاحیه

«نارسیس در تعطیلات»، به کارگردانی رناتو ترا، ریکاردو کلیل (برزیل)

«پائولو کونته، با من رفته»، به کارگردانی جیورجیو وردلی (ایتالیا)

«هاپر، ولز»، به کارگردانی اورسون ولز (ایالات متحده)

«تالار شهر»، به کارگردانی فردریک وایزمن (ایالات متحده)

 

خارج از رقابتی- نمایش ویژه

«30 سکه-اپیزود 1» به کارگردانی آلکس دی لا ایگلسیا (اسپانیا)

«پرنسس اروپا» به کارگردانی کامیله لوتو از فرانسه

«دهقانان خانگی» ساخته الیس رورواچر (ایتالیا)

 

افق‌ها

«سیب‌ها»، به کارگردانی کریستوس نیکو، فیلم افتتاحیه

«جنگ سوم» به کارگردانی جیووانی آلویی (فرانسه)

«نقطه عطف»، به کارگردانی ایوان آیر (هند)

«دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی (ایران)

«مردی که پوستش را فروخت»، به کارگردانی کائوتر بن هانیا (تونس، فرانسه، آلمان، بلژیک، سوئد)

«من، درندگان»، به کارگردانی پیترو کاستلیتو (ایتالیا)

«عامه»، به کارگردانی جیا کاپولا (ایالات متحده)

«شامپانزه»، به کارگردانی لاو دیاز (فیلیپین)

«برخورد زانکا»، به کارگردانی اسماعیل ال ایراکی (فرانسه، مراکش، بلژیک)

«جنگ و صلح»، به کارگردانی مارتینا پارنتی، ماسیمو دانولفی (ایتالیا، سوییس)

«شب پادشاهان»، به کارگردانی فیلیپ لاکوت (ساحل عاج، فرانسه، کانادا)

«کوره»، به کارگردانی رادریک مکی (استرالیا)

«جنایت بی‌دقت»، به کارگردانی شهرام مکری (ایران)

«غزه عشق من»، به کارگردانی تارزان ناصر، عرب ناصر (فلسطین، فرانسه، آلمان، پرتغال، قطر)

«جنگل تراژیک»، به کارگردانی یولنه اولایزولا (مکزیک، فرانسه، کلمبیا)

«هیچ جای خاص»، به کارگردانی اوبرتو پاسولینی (ایتالیا، رومانی، بریتانیا)

«گوش کن»، به کارگردانی آنا روشا دو سوسا (بریتانیا، پرتغال)

«بهترین‌ها هنوز در راه است»، به کارگردانی وانگ جینگ (چین)

«گربه زرد»، به کارگردانی آدیلخان یرزانوف (قزاقستان، فرانسه)

«شب» به کارگردانی جیانفرانکو روسی (ایتالیا، فرانسه، آلمان)

«هرگز دوباره برفی نمی‌آید» به کارگردانی مالگورزاتا سوموسکا و میشل انگلرت (لهستان، آلمان)

«و فردا همه دنیا» به کارگردانی جولیا فون هاینتس (آلمان، فرانسه)

«کو وادیس، آیدا؟» به کارگردانی جاسمیلا زبانیک (بوسنی و هرزگوین، اتریش، رومانی، هلند، آلمان، لهستان، فرانسه، نروژ) 

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام: 
ایمیل: 
نظر شما: 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت