کانال تلگرام درگاه فیلم ایران

آثار بخش مسابقه جشنواره ساباط معرفي شدند

آثار بخش مسابقه جشنواره ساباط معرفی شدند

آثار بخش مسابقه جشنواره ساباط معرفی شدند

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از کمیته خبر و اطلاع‌رسانی اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد، اسامی آثار راه‌یافته به این جشنواره اعلام شد.

اعضای هیئت انتخاب متشکل از: ابوذر حیدری، سیدمحمدجواد صداقت‌کشفی و امیررضا وزیری در بخش داستانی؛ احمد صراف‌یزد، محمدرضا بحری و سیدمجید هاشمی در بخش مستند؛ و مهدی خرمیان، علی نیکوکار و فاطمه تقوی در بخش پویانمایی با بررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره و براساس امتیازاتی که برای گزینش آثار برتر و متناسب با موضوع جشنواره در نظر گرفتند، در نهایت آثاری را که برای شرکت در اولین دوره جشنواره فیلم کوتاه ساباط یزد انتخاب شدند، به شرح زیرمعرفی کردند:

 

بخش داستانی

(ملی)

بابردوو/ سیاوش ساعدپناه و امید غریبی/ کردستان
بازگشت/ شهریار پورسیدیان/ گیلان
برای او/ سید مرتضی سبزقبا/ خوزستان
پاکنه/ سجاد شاهدی باغ خندان/ تفت
تولد آن دو مرحوم/ علی صادقیان/ یزد
جمعه گل/ محمدرضا حاجی غلامی یزدی/ یزد
دایان/ فرود عوض پور/ اردبیل
ژوان/ کاوه جاهد/ کردستان
سلام/ محمدرضا حاجی غلامی یزدی/یزد
شاه رخ/ یاسر خیّر/ مازندران
صراحی/ سعید نجاتی/ قم
عزیز/ مهدی برزُکی/ کاشان
کوپه/ محمد طالبی/ مرکزی
لباس سفید/ الهه منتظری/ یزد
مادر برفی/ مرجان خسروی/ چهارمحال و بختیاری
مرگ تدریجی/ آمین صحرایی/ تهران
ناهید/ صمد علیزاده/ آذربایجان شرقی

 

بخش مستند:
(ملی)

آشو/ جعفر نجفی/ چهارمحال و بختیاری
بافندگان خیال/ سید محمدصادق جعفری/ تهران
بایداق/ محمدهادی اسفندیاری/ تهران
پل سیاه/ ایوب مروانی پور/ خوزستان
دوران ارادت/ فرهاد آیت اللهی/ یزد
زیلو/ مهدی کارگر شورکی/ یزد
سراج/ محمدرضا دهستانی/ قم
سلطان محمد نقاش/ سید وحید حسینی نامی/ تهران
سوزنگرد/ معصومه نورمحمدی قمی/ تهران
شبیه مضحک/ علی محمد ناصر بافقی/ یزد
صحنه آخر/ محمد قاسم پور/ تهران
عیار 20/ محسن عباسی سرچشمه/ یزد
قنات قصبه گناباد/ سعید توکلی فر/ خراسان رضوی
کهنمویی ساعت 720/ نصیر درویشوند/ بوشهر
نت آخر/ حسین صباغ/ یزد

 

بخش پویانمایی:
(ملی)

ارزش سخن/ آرش مینایی/ کردستان
جنگ جهانی سوم/ عبدالامیر سبیعی/ یزد
روزگار خرم/ آناهیتا نژاد بختیاری/ خوزستان
زر زری کاکل زری/ مهین جواهریان/ تهران
فرفره/ شیوا ممتحن/ تهران
گرگم و گله می‌برم؟/ امیرهوشنگ معین/ تهران

 

 بخش سایه روشن:
(استانی)

فیلم‌های داستانی:
بازگشت/ مائده رفیعی
جوی استیک/ مجید عظیمی نیا
خانه پنجم/ رضوانه فتحی
ریورس/ هنرجویان انجمن سینما
زیرِ دِه/ سعید قمری
زینب/ محمدرضا محمدی زاده
سارا/ مجتبی زارع مهرجردی
ساکنین طبقه آخر/ امیر جلالی
قطره/ محمدهادی دهقانی اشکذری
کاغذ،باد،بازی/ وحید آبرود

فیلم‌های مستند:
آبی یعنی سیاه/ احسان نادری
بومرنگ/ پدرام ابویی
داستان عروسک ها/ سید مصطفی فخاری نیری

 

بخش فرشتگان کسب و کار:

چوب بستنی/ محمد طالبی
دختر آفتابگردون/ علیرضا آخوندزاده طزرجانی
صد سال به شیرینی گذشت/ سید مجتبی حسینی (خارج از مسابقه)
مشاهیر صنعت یزد/ رضا فاتحی
مهدی/ بنفشه جاهد (خارج از مسابقه)
هیولای نادر/ پریسا بلوچی

 

اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد با موضوع میراث جهانی، تاریخی و معنوی از 20 لغایت 23 اسفند ماه 98 در پردیس سینمایی جام‌جم  شهر میراث جهانی یزد برگزار خواهد شد.

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام: 
ایمیل: 
نظر شما: 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت