کانال تلگرام درگاه فیلم ایران

برگزيدگان دهمين جشنواره بين المللي سيمرغ معرفي شدند

برگزیدگان دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ معرفی شدند

برگزیدگان دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ معرفی شدند

به گزارش «درگاه فیلم ایران» و به نقل از روابط عمومی جشنواره، سعید نمکی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، سیما سادات لاری (رییس جشنواره)، امیر للگانی (دبیر جشنواره)، دبیران تخصصی، هیئت داوران و جمعی از مدیران وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی از جمله حاضران در این مراسم بودند.

در ابتدای مراسم کلیپ منتخب رویدادهای جشنواره دهم برای حضار پخش شد و سپس سیما سادات لاری ضمن خیر مقدم به حضار گفت: خدا را شاکر هستیم که دهمین جشنواره سیمرغ را با حضور وزیری به پایان می‌رسانیم که اهل هنر و ادیب هستند، قطعا حضورشان در جمع ما باعث افتخار است و به ما و دانشجویان انگیزه می‌دهد.

در ادامه مراسم نوبت به اعلام برگزیدگان رسید و در نخستین مرحله جوایز برگزیدگان بخش فیلم کوتاه داستانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور سعید نمکی، سیماسادات لاری و امیر للگانی بدین ترتیب اهدا شد.

رتبه سوم: زهره امراللهی خورندی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای فیلم «شب گم».

رتبه دوم: مهدی بشیری از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور برای فیلم «آبی روشن».

رتبه اول: هادی محمدی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای فیلم «آنا».

همچنین جایزه بهترین کارگردانی به هادی محمدی برای اثر «آنا» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز رسید.

جایزه بهترین نویسنده را هم مجتبی رضایی برای اثر «آللتماخ» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز دریافت کرد.

 

سپس برگزیدگان رشته فیلم کوتاه داستانی بخش بین‌الملل به شرح زیر معرفی شدند:

رتبه سوم: Guy Wilson از دانشگاه London metropolitan برای فیلم «cry».

رتبه دوم: Dania Sharabati از  دانشگاه Notre dame برای فیلم «crossing».

رتبه اول: هومن نادری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برای فیلم «I am zal».

 

در ادامه نوبت به برگزیدگان رشته پویانمایی بخش بین الملل رسید که بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: محمدرضا محمدی فرداز دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای اثر «life».

رتبه دوم: Sugandha bansal از دانشگاه MTT – ADT برای اثر « A Little more blue».

رتبه اول: Suchana saha از موسسه Satyajit Ray Film & Television برای اثر « Find me mother».

 

در بخش بعدی مراسم، برگزیدگان رشته فیلمنامه نویسی بخش فرهنگ سلامت به شرح زیر معرفی شدند:

رتبه سوم: «تداخل دارویی» اثر از رضا متقی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

رتبه دوم: «در خود مانده» اثر از امیرحسین سرمدی دانشگاه علوم پزشکی تهران

رتبه اول: «خود سوزی» اثر از حسین حسین زاده جهرمی دانشگاه آموزش عالی هنر شیراز

 

همچنین برگزیدگان رشته تیزر و نماهنگ بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی بر این اساس مشخص شدند:

رتبه سوم: «آنچه باید از رادیولوژی بدانیم» اثر محمدرضا حسن شاهی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رتبه دوم: «کیست؟» اثر مهدی جوادی سنجدکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رتبه اول: «چشم ها» اثر محمدرضا اصفهانیان از دانشگاه علوم پزشکی قم

 

در ادامه، نوبت به برگزیدگان رشته پویانمایی بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی رسید که بدین ترتیب اعلام شدند:

رتبه سوم: «امید» اثر زهره امراللهی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رتبه دوم: «سندروم» دانشجویان پزشکی اثر احسان اسماعیلی از دانشگاه علوم پزشکی گلستان

رتبه اول: «شب امتحان» اثر سیمین رئیسی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 

همچنین برگزیدگان رشته مستند در بخش فرهنگ سلامت براین اساس مشخص شدند:

رتبه سوم: «چی» دا اثر محسن کولیوندی از دانشگاه صدا و سیما

رتبه دو:  F55 اثر ناصر ناصرپور از دانشگاه تهران

رتبه اول: «رزق دریا» اثر علی اصنمری از دانشگاه آزاد تالش

 

سپس نوبت به معرفی برگزیدگان رشته مستند بخش دانشجویان علوم پزشکی رسید که بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: «کوچه ترانس» اثر مهدی شفتی از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

رتبه دوم: «سنجدک» اثر مهدی جوادی سنجدکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رتبه اول: «آب مایه حیات است» اثر حجت حاج عبداللهی از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

همچنین جایزه بهترین کارگردانی به محمد حق بیان برای اثر «درناهای کاغذی» از دانشگاه علوم پزشکی بابل رسید.

مهدی جوادی سنجدکی هم برای اثر «سنجدک» از دانشگاه علوم پزشکی مشهد جایزه بهترین تحقیق و پژوهش را از آن خود کرد.

 

در ادامه پس از پخش کلیپی از رویدادهای جشنواره دهم، نوبت به معرفی برگزیدگان مسابقات مشاعره سلامت رسید که براین اساس تقدیر شدند:

رتبه سوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی شاهد (سید محمدامین جنت، راضیه شیخعلی و مرضیه موسوی) / دانشگاه علوم پزشکی بابل(فاطمه السادات میر دوستی، محمد پورمرادی و فاطمه پور مرادی)

رتبه دوم: دانشگاه علوم پزشکی تهران (لیلا ولی پور، محدثه حقیقی و سارا ابطحی)

رتبه اول: دانشگاه علوم پزشکی شیراز (سارا عبدالهی، سنا داوری و روح اله عزیزی)

جایزه ویژه خوانش برتر هم به رویا محمدنژاد از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعلق گرفت.

سپهر سویزی قطعه «سنگ قبر آرزوها» اثر آرتوش را در ادامه مراسم اجرا کرد. وی همزمان با خوانندگی خود به اجرای ویولن نیز پرداخت.

 

در ادامه مراسم برگزیدگان رشته استندآپ کمدی بخش فرهنگ سلامت براین اساس معرفی شدند:

رتبه سوم: عرفان صادقی از دانشکده حفاظت محیط زیست

رتبه دوم:  مریم عسگری از بین‌المللی امام خمینی (ره)

رتبه اول:  نیما سهرابی از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

 

همچنین برگزیدگان این رشته در بخش دانشجویان علوم پزشکی بدین ترتیب مشخص شدند:

رتبه سوم: محمدعرفان فتاحی و یاشار کبیری از دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رتبه دوم: حسن عزیزی لاری از دانشگاه علوم پزشکی بابل

رتبه اول: علی فریاد از دانشگاه علوم پزشکی تبریز

 

همچنین برگزیدگان رشته نمایشنامه نویسی بخش فرهنگ سلامت بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: «سایکودیک» اثر علی حسینی از دانشگاه علوم پزشکی یزد

رتبه دوم:  «زه نون دال گاف» یه از اثر محمد مهدی جاویدان از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

رتبه اول: «رنگین کمان از چشمان تو آغاز می شود» اثر ائلمان نیکمندان از دانشگاه تربیت مدرس

 

برگزیدگان بخش دانشجویان علوم پزشکی در رشته نمایشنامه نویسی هم بدین ترتیب مشخص شدند:

رتبه سوم مشترک: «سفر بخیر آقای نخست وزیر» اثر سعید محمد سلیمانیاز دانشگاه علوم پزشکی اهواز و «سه یعقوب» اثر مهدی فرزانه از دانشگاه علوم پزشکی نیشابور

رتبه دوم: «تئوری خط ها» اثر سجاد حاتمی خوشمردان از دانشگاه علوم پزشکی گناباد

رتبه اول: «فارگو» اثر یگانه اکبری ازدانشگاه علوم پزشکی ارومیه

 

در ادامه برگزیدگان بخش مجری گری جشنواره سیمرغ به این ترتیب معرفی شدند:

رتبه سوم: فاطمه سرکاری، دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رتبه دوم:  پویا نعیم، دانشگاه علوم پزشکی همدان و فرشاد برزگر، دانشگاه علوم پزشکی تبریز

رتبه اول: صادق امیری شمسی، دانشگاه علوم پزشکی کرمان

در بخش دیگر این مراسم جایزه بهترین بازیگر مرد رشته تئاتر خیابانی به احمد صمیمی برای بازی در تئاتر «گذشته» از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48 اهدا شد.

هیات داوران در این بخش علی برومندی برای بازی در تئاتر «یک روز خونی» از دانشگاه علوم پزشکی کرمان را شایسته تقدیر دانست.

همچنین جایزه بهترین بازیگر زن رشته تئاتر خیابانی در بخش فرهنگ سلامت به آرزو جعفری برای بازی در تئاتر «یک روز خونی» از دانشگاه علوم پزشکی کرمان رسید.

محدثه قولی هم برای بازی در تئاتر «تلنگر» از دانشگاه علوم پزشکی تبریز شایسته تقدیر شناخته شد.

جایزه بهترین طرح و ایده رشته تئاتر خیابانی در بخش فرهنگ سلامت به احمد صمیمی برای اثر «یک اتفاق ساده» از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48 اهدا شد.

آرزو جعفری هم برای تئاتر «یک روز خونی» از دانشگاه علوم پزشکی کرمان شایسته تقدیر شناخته شد.

جایزه بهترین کارگردانی در رشته تئاتر خیابانی بخش فرهنگ سلامت به علی محمد برومندی برای کارگردانی تئاتر «یک روز خونی»  از دانشگاه علوم پزشکی کرمان اهدا شد.

 

برگزیدگان رشته تئاتر خیابانی بخش فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور:

برگزیدگان (بدون الویت)

«تلنگر» به کارگردانی یاسمن یوسفی اصل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز

«گذشته» به کارگردانی احمد صمیمی از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48 تهران

«یک روز خونی» به کارگردانی علی محمد برومندی  از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

دبیر جشنواره مهر کاشان هم گروه تئاتر «تلنگر» را برای حضور در این رویداد هنری دعوت کرد.

محسن یاراحمدی برای اثر «خیر نبینی سعیده» از دانشگاه علوم پزشکی اهواز جایزه بهترین بازیگر مرد رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان علوم پزشکی را دریافت کرد.

 

در رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان علوم پزشکی هیات داوران دو هنرمند را بدین ترتیب شایسته تقدیر معرفی کرد:

حنانه رهنما برای بازی در تئاتر طوفان قاصدک از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و عاطفه قاسمی برای بازی در تئاتر سیاره‌ی موز از دانشگاه علوم پزشکی گناباد

عسل امیری آرام از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای اثر «حرف های گفتنی» برگزیده رشته طرح و ایده در بخش تئاتر خیابانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شد.

فاطمه محمدی خراسانی برای کارگردانی تئاتر «خیر نبینی سعیده» از دانشگاه علوم پزشکی اهواز جایزه بهترین کارگردانی رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی را دریافت کرد.

 

برگزیدگان رشته تئاتر خیابانی بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی:

رتبه اول: خیر نبینی سعیده به کارگردانی فاطمه محمدی خراسانی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز

رتبه دوم: حرف های گفتنی به کارگردانی عسل امیری آرام از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

رتبه سوم: طوفان قاصدک به کارگردانی فاطمه خلیفه از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

همچنین خیام وقار کاشانی، دبیر جشنواره مهر کاشان از نمایش «خیر نبینی سعیده» برای حضور در این رویداد دعوت کرد.

محمد اقتدارنژاد قطعه «اینجا یکی هست» اثر مرتضی پاشایی را اجرا کرد. وی از حاضران در سالن خواست تا همراه با او این قطعه را همخوانی کنند.

 

برگزیدگان رشته نقش خوان مرد در بخش نمایشنامه خوانی دانشجویان علوم پزشکی:

هیات داوران در این بخش تندیس خود را به همراه جایزه نقدی برای بازی در اثر «اندر هدایت نسل جوان» به جواد جبلی از دانشگاه علوم پزشکی گلستان تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران در این بخش دو شخص را شایسته تقدیر دانست: سید علی موسوی برای اثر «زری سلطان» و امیر رضایی برای اثر «به مناسبت ورود اشکان».

 

برگزیدگان رشته نقش خوان زن در بخش نمایشنامه خوانی دانشجویان علوم پزشکی:

هیات داوران در این بخش تندیس خود را به همراه جایزه نقدی برای بازی در اثر «سه جلسه تراپی» به مریم اسدی از دانشگاه علوم پزشکی قم تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران در این بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از مرجان رستمیان نقش خوان اثر «پروانه الجزایری» از دانشگاه علوم پزشکی بجنورد تقدیر کرد.

هیات داوران در این بخش تندیس خود را به همراه جایزه نقدی به کارگردان نمایشنامه خوانی «بالاخره این زندگی مال کیه» از فائزه حسینی تقدیم کرد.

همچنین هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از محسن یار احمدی برای اثر «خانه ارواح» تقدیر کرد.

 

برگزیده بهترین توضیح خوان در بخش نمایشنامه خوانی دانشجویان علوم پزشکی:

هیات داوران در این بخش از توضیح خوان نمایش «اوتیسم» شیرین محمدی از دانشگاه علوم پزشکی کردستان تقدیر به عمل آورد.

 

برگزیدگان رشته نمایشنامه خوانی های برتر بخش دانشجویان علوم پزشکی:

گروه اول: تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی به گروه زری سلطان از دانشگاه علوم پزشکی یزد به کارگردانی عاطفه صمدی زاده اهدا شد.

رتبه دوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای رتبه دوم به گروه «به مناسبت ورود اشکان» از دانشگاه علوم پزشکی بابل به کارگردانی علیرضا خرمی زاده اهدا شد.

 رتبه سوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای رتبه سوم به گروه «سه جلسه تراپی» از دانشگاه علوم پزشکی قم به کارگردانی مریم اسدی اهدا شد.

 

سپس نوبت به معرفی برگزیدگان رشته آواز ایرانی در بخش موسیقی رسید که بدین ترتیب معرفی شدند:

رتبه اول: بهروز کاویانی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

رتبه دوم: یوسف کشوری نژاد از دانشگاه علوم پزشکی اهواز

رتبه سوم مشترک: حسین کریمی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز و محمدمهدی قاسم نژاد از دانشگاه علوم پزشکی ایران

 

برگزیدگان رشته خوانندگی پاپ:

رتبه اول:  سپهر سویزی از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

رتبه دوم:  محمد اقتدار نژاد از دانشگاه علوم پزشکی کرمان

رتبه سوم : محمد علی حاجی عموشا از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

 

برگزیدگان رشته گروه نوازی:

رتبه اول: دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به سرپرستی سید امیررضا نعمت اللهی

رتبه دوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی مازندران به سرپرستی عباس فرخ نژاد و دانشگاه علوم پزشکی ارومیه  به سرپرستی علی خاکزاد 

رتبه سوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی همدان به سرپرستی سامان خسرونژاد و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  به سرپرستی آرمین آسیایی

هیئت داوران به پاس احیا و حفظ ارزش های آیینی قومی و محلی گروه موسیقی دانشگاه علوم پزشکی تربت جام را شایسته تقدیر دانست.

 

همچنین در این بخش جوایز بهترین نوازندگان بدین ترتیب اهدا شد:

نوازنده کمانچه از دانشگاه علوم پزشکی کردستان (سیاوش ارشادی)

نوازنده دف از دانشگاه علوم پزشکی همدان (سارا ابراهیمی)

 

برگزیدگان رشته گروه سرود:

رتبه اول: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به سرپرستی صبا بوذری

رتبه دوم مشترک: دانشگاه علوم پزشکی آبادان به سرپرستی میلاد حاجت کیا و دانشگاه علوم پزشکی گلستان به سرپرستی لیلا سیاه پشت

رتبه سوم : دانشگاه علوم پزشکی شیراز به سرپرستی ندا صالحی و همچنین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

در ادامه نوبت به معرفی برگزیدگان بخش تئاتر صحنه ای رسید و برگزیده رشته بهترین نمایشنامه فرهنگ سلامت به هما پارسایی برای نمایشنامه «ایست...گاه بعدی» رسید. همچنین لوح تقدیر این بخش به چیمن دانشیار برای نمایشنامه «دژاوو» اهدا شد.

بهترین بازیگر زن رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس برگزیده جشنواره و جایزه ویژه به طور مشترک به مرجان رحیمی برای بازی در نمایش «دو بیگانه» و شکوفه جعفری برای بازی در نمایش «فوگو» تعلق گرفت.

بهترین بازیگر مرد رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس جشنواره و جایزه ویژه تعلق به رامتین کرامتی دیبا برای نمایش «فوگو» اهدا شد.

بهترین کارگردانی رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس جشنواره و جایزه ویژه به احمد صمیمی برای نمایش «ایستگاه بعدی» اهدا شد.

بهترین طراحی صحنه و لباس رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت؛ تندیس جشنواره و جایزه ویژه به طراح صحنه تئاتر «دژاوو»، چیمن دانشیار اهدا شد.

 

نمایش های برگزیده رشته تئاتر صحنه ای فرهنگ سلامت:

رتبه اول: نمایش «ایست...گاه بعدی» به کارگردانی احمد صمیمی از دانشگاه علمی کاربردی واحد 48

رتبه دوم: نمایش «فوگو» به کارگردانی شکوفه جعفری از دانشگاه هنر تهران

رتبه سوم: نمایش «دژاوو» به کارگردانی خانم چیمن دانشیار از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

 

سپس نوبت به معرفی برگزیدگان بخش تئاتر صحنه ای دانشجویان علوم پزشکی رسید:

جایزه بهترین بازیگر زن به ریحانه برهان از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای تئاتر «آدم، آدم است» تعلق گرفت.

همچنین دیپلم افتخار بازیگر زن به سارا احسان از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برای تئاتر «اعترافاتی درباره زنان» اهدا شد. جایزه بهترین بازیگر مرد و تندیس جشنواره به محمد مفیدی فر و سهراب نباتی از دانشگاه علوم پزشکی آبادان برای تئاتر «خواستگاری» اهدا شد. همچنین دیپلم افتخار بازیگر مرد به محمد حسن خرم  از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برای تئاتر «آدم، آدم است» تعلق گرفت.

جایزه بهترین کارگردانی به حسین زارعی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز  برای تئاتر «آتش سوزی ها» اهدا شد.

جایزه بهترین طراحی صحنه شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به احمد غفاری برای تئاتر «آتش سوزی ها»  از دانشگاه علوم پزشکی اهواز اهدا شد.

 

نمایش های برگزیده تئاتر صحنه ای دانشجویان علوم پزشکی:

رتبه اول: نمایش «آدم، آدم است» به کارگردانی پویان پرتویی از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

رتبه دوم: نمایش «کلوپ مجانین» به کارگردانی علی محمد جعفری و مهلا رنجبران از دانشگاه علوم پزشکی همدان

رتبه سوم: نمایش خواستگاری به کارگردانی محمد مفیدی فر از دانشگاه علوم پزشکی آبادان

نظرات شما
نظری درج نشده است.
درج نظر شما
نام: 
ایمیل: 
نظر شما: 
+ مشاهده لینک های اصلی سایت